داشبورد های مديريتی در کسب و کار هوشمند

داشبورد مدیریتی چیست؟

 

در سیستم های اطلاعات مدیریت، داشبورد ارائه گرافیکی مهم ترین اطلاعات مورد نیاز برای رسیدن به یک یا چند هدف مشخص استو که در یک صفحه با دقت و نظم چیده شده اند، تا مدیران بتوانند با یک نگاه وضعیت موجود را نظارت کنند.

 

هيچگاه نمي توان تصويري را که در ذهن مديران سازمانها، ترسيم شده است، به سادگي تغيير داد. داشبوردهاي مديريتي بر اساس حقايق مبتني بر داده ها وظيفه تصوير سازي و تجسم وضعيت سازمان را بعهده دارند.

 

داشبوردهاي مديريتي يک صفحه نمايش تصويري، از مهمترين اطلاعات مورد نياز براي رسيدن به يک يا چند هدف است که بصوت يکپارچه و مرتب در يک نگاه، قابل نظارت مي باشند. بعبارت ديگر داشبورد يک ابزار مديريتي است براي نمايش اطلاعات قابل تعقيب، برنامه ريزي شده، هدف گذاري شده و قابل مديريت، در سازمان.

 

بطور معمول داشبوردها حاوي تعدادي گزارش و نمودار و نماگر(Gauge) و گاهاً توضيحات و تصاويري مرتبط به ساير المانهاي بصري مي باشند.

 

داشبورد معمولا از مجموعه ای از عناصر گرافیکی تشکیل شده است و قادر به پیوستن به منابع متنوع می باشد، یعنی اطلاعات را از بانک های اطلاعاتی موجود در سازمان استخراج کرده و به صورت یکپارچه در یک صفحه، نمایش می دهد.داشبورد می تواند برای تمامی بخش های سازمان در نظر گرفته شود، مثل: منابع انسانی، استخدام، فروش، عملیات، امنیت، فناوری اطلاعات، مدیریت پروژه، مدیریت ارتباط با مشتری و غیره.

داشبوردهای مدیریتی تا حدودی شبیه داشبورد اتومبیل هستند که میزان کیلومتر طی شده، دمای آب رادیاتور، میزان بنزین باقی مانده، سرعت، وضعیت ایمنی و... را در یک پنل کوچک، جلوی چشم راننده ارائه می دهد، همچنین مدیران می توانند، میزان فروش در لحظه، میزان کار پرسنل، سود واقعی و هزینه های جاری و هر اطلاعات دیگری که در مورد شرکت خود نیاز دارند را در یک صفحه در قالب تصویر و نمودارهای مختلف مشاهده کنند.

چیزی که در بین داشبورد مدیریتی و داشبورد خودرو مشترک است این است که در هر دو شاخص های عملکردی کلیدی که برای کاربر حیاتی است را نمایش می دهند. سازماندهی و ارائه اطلاعات را به عهده دارند و باعث می شوند اطلاعات آسان خوانده و مشاهده شوند.

 

داشبورد اتومبیل

 

 

 

 

داشبورد مدیریتی

 

در تعریف کلی، داشبورد یک صفحه نمایش اطلاعات است که در یک دسترسی سریع به شما در مورد آنچه در سازمان اتفاق می افتد، آگاهی کامل می دهد.

 

داشبورد هنگامی که درست طراحی شده باشد می تواند ابزاری قدرتمند و منحصر به فرد برای نظارت بر عملکرد سازمان در یک نگاه باشد. اطلاعات مربوط به زمان گذشته و حال را گردآوری می کند، امکان پیش بینی آینده را فراهم می سازد و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آنها قرار می دهد، دسترسی به اطلاعات کسب و کار را آسان می کند و اغلب بهترین راه برای به دست آوردن بینش به عملیات و عملکرد سازمان است. با استفاده از داشبورد، مدیران و مدیران ارشد سازمان ها می توانند به سادگی در یک محیط پویا و ساده، بر شاخص های عملکردی سازمان، بخش یا واحد خود نظارت کامل و به روز داشته باشند.

آیا داشبورد همان گزارش ساز است؟

اغلب برداشتی که از داشبورد می شود این است که همان نرم افزار گزارش ساز است، در صورتی که این دو ماهیت متفاوتی داشته و اصلاً قابل مقایسه با یکدیگر نیستند. زیرا هر کدام کاربردهای مختلفی دارند، داشبورد روشی است برای ارائه تصویری از اطلاعات که یک دید کلی به مخاطب داده و می توان بر مبنای آن تصمیم گیری کرد، اما گزارش سازها نرم افزارهایی هستند برای تهیه و طراحی گزارش در سطوح مختلف. گزارش ساز یک نرم افزار و یک ابزار است ولی داشبورد یک روش ارائه اطلاعات است، پس این دو قابل مقایسه با هم نمی باشند.

تفاوت داشبورد با گزارش های سنتی:

جهت بررسی تفاوت های داشبورد با گزارش های سنتی که غالباً با ابزارهایی مثل گزارش ساز تهیه می شوند ویژگی های هر یک از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم و به مقایسه آنها می پردازیم. داشبورد و گزارش های سنتی برای تعامل داده ها و اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. اما تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد.

 

داشبورد مدیریتی ارائه تصویری از اطلاعات مهم مورد نیاز است برای رسیدن به یک یا چند هدف که بر روی صفحه نمایش کامپیوتر نشان داده می شود و در یک نگاه بر تمامی امور نظارت کرد.

 

 

گزارش های سنتی که غالباً با ابزارهایی مثل گزارش ساز ساخته می شوند. ارائه دهنده گزارش هایی هستند با اطلاعات و جزئیات بیشتر، که برای بررسی نکات عمیق و رسیدن به جزئیات کار مورد استفاده قرار می گیرند.

 

گزارش های سنتی

 

 

 

 

 

داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی

 

 

 

داشبورد مدیریتی

ویژگی های اصلی داشبورد مدیریتی :

  1. دسترسی به اطلاعات حیاتی کسب و کار
  2. ساده بودن و درک سریع بصری
  3. برجسته سازی (highlight) نقاط کلیدی مانند ماکزیمم، مینیمم، خارج از رنج و بحرانی
  4. حذف جزئیات تا حد امکان

 

گزارش های سنتی

ویژگی های اصلی گزارش های سنتی :

  1. نمایش جزئیات بیشتر در مورد موضوع مورد نظر
  2. مستند سازی و بایگانی نمودن اطلاعات
  3. دسترسی به اطلاعات بیشتر و دقیق تر

 

داشبوردها بر KPI ها و موارد خاص تمرکز می کنند و اطلاعات مورد نیاز ما را در قالب نمودار و اجزای گرافیکی در اختیارمان قرار می دهند، اما به این معنی نیست که در داشبورد جدول وجود ندارد. با داشبورد سریع و ساده به اطلاعات مورد نیازمان دسترسی پیدا می کنیم و با یک نگاه کلی می توانیم آنها را درک کنیم. هدف ما از استفاده داشبورد دیدن تصویری از اطلاعات جهت تصمیم گیری برای رسیدن به اهداف در کمترین زمان است، اما برای دیدن جزئیات بیشتر در مورد یک موضوع مورد نظر، باید به گزارش های سنتی رجوع کرد، گزارش های سنتی عمق اطلاعات را نشان داده و نیاز به توجه و دقت عمیق تری دارند و عموماً ترکیبی از اعداد و جداول هستند اما، وجود نمودار در این گزارش ها موضوع بعیدی نیست.

 

گزارش های سنتی

گزارش های سنتی

 

 

 

 

داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی

 

 

یکی از مهم ترین خصوصیات داشبورد مصور سازی اطلاعات است و یکی از مهم ترین خصوصیات گزارش های سنتی بررسی جزئیات بیشتر اطلاعات در سطوح مختلف سازمان است.

 

شايان ذکر است که طراحي داشبوردهاي موثر و غني سازي شده از داده هاي صحيح و به موقع، يکي از مهمترين قسمتهاي راهکارهاي هوشمندي کسب وکار مي باشد.

 

 

بطور کلی بخش مدیریت گزارشات یا به تعبیری دیگر ((داشبوردهای مدیریتی))، یک سیستم نرم‌افزاری است که داده‌های محیطی در سطح سازمان را جمع‌آوری و تبادلات داده ای و عملیات سازمانی را ثبت می‌کند و سپس آنها را براساس معیارهای مدنظر مدیران سازمان فیلتر، سازمان‌دهی و انتخاب می‌کند وبه عنوان اطلاعات در یک قالب بسیار ساده و غیر پیچیده به کاربر مربوطه ارائه می‌دهد.ضمن اینکه محیطی امن را جهت دسترسی و بررسی یکجا و یکپارچه اطلاعات سازمان برای مدیران فراهم می‌آورد تا اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب انواع نمودارها و جداول اطلاعاتی تولید کرده و در اختیار داشته باشند.