به نام خدا و عرض ادب خدمت دوستان عزیز. سر دیگری به مقوله سئو وردپرس زدیم در منابع wordtracker تا با یکی دیگر از تازه های سئو در خدمت دوستان باشیم . بی شک هر چه از سئو گفته میشود , این مبحث تمامی نداشته و برعکس , هر روز بیشتر از روزهای پیش , گستردگی و اهمیت و پیچیدگی و تئوری های آن نمایان تر میشود . یکی از افرادی که مدت مدیدیست در این زمینه فعالیت دارد , Tom Ewer , مدیر مجموعه ManageWP است که از توسعه دهندگان پرکار وردپرس نیز به شمار میرود . آنچه در ادامه میخوانید , ترجمه مقاله ایست با عنوان ۵crazy SEO mistakes not to make in WordPress ( پنج اشتباه دیوانه وار و غیر قابل جبران در سئو وردپرس ) نوشته Tom Ewer . ( یکی از مواردی که توسط نویسنده اصلی نوشته شده , به علتی که در انتها گفته خواهد شد , در این مقاله ترجمه نشده است ) نگارنده با رعایت اصل امانت داری در ترجمه , اقدام به تالیف در بخش هایی که نیازمند توضیحات بیشتر جهت درک بهتر موضوع برای مخاطب فارسی زبان بود را نموده است .

یک دیدگاه بسیار بد و غیرمنطقی , پیرامون وردپرس وجود دارد که گمان میکند هسته وردپرس , خارج از باکس های کمکی ( مانند افزونه ها . مترجم ) به زیبایی و با نهایت قدرت برای موتورهای جستجوگر سئو شده است و این در حالی است که هسته وردپرس بسیار کند بوده و نیازمند دخالت انسانی برای بهبود است . در واقع اگر فعالیت های سئو متوقف شود , احتمال بروز ضعف بالقوه در مطالب منتشر شده بسیار بالا میرود . اما حتی بسیاری از افرادی که گمان میکنند وبسایت خود را مهندسی کرده و تمام جوانب را رعایت کرده اند , ممکن است چه در حال و چه در گذشته مرتکب اشتباهات دیوانه وارد در سئو شده باشند ( همانطور که من مرتکب شده ام ) . بنابراین , چند لحظه ای را بر روی این اشتباهات و تشریح و شناخت آنان متمرکز خواهیم شد . 

۱ – ارائه نشدن نقشه XML برای سایت : نقشه سایت خود را معرفی کنید , در غیر این صورت ممکن است مطالب شما کشف و دیده نشود . ( منبع : اساسنامه گوگل ) ( خوانندگان محترم عنایت داشته باشند که منظور از نقشه سایت , وجود آن در سایت نیست بلکه ارائه دادن آن به وبمستر تولزهایی مانند بینگ و گوگل و یاندکس است . مترجم ) . من یک قانون سرانگشتی برای این موضوع دارم که استراتژی های جدید جستجوگرها را به من گوشزد میکند : اگر گوگل میگوید که ارائه ندادن نقشه , ممکن است باعث دیده نشدن مطالب من شود , من این مورد را جدی گرفته و نقشه را حداقل به یکی از موتورهای جستجوگر معرفی خواهم کرد .

اما موضوع نقشه های سایت به همین جا ختم نمیشود و صرفا کاربرد آن , دیده شدن مطلب نیست . نقشه میتواند معرف بخشهایی از وبسایت وبمستر باشد که هیچ استراتژی دیگری قادر به معرفی آنها نیست , اینها اطلاعات اضافه ای هستند که فقط در نقشه موجود است ( مانند سوار شدن سریع مطالب جدید بر روی آن ) یا داده های متا مربوط به رسانه ای خاص ( مانند زمان اجرای یک ویدئو ) و یا اگر فرد , در حال اجرای یک وبسایت جدید و ارتباط آن با وبسایت دیگر باشید , نقشه ها قادرند این تحرکات را نیز به جستجوگرها برسانند که گوگل و سایر جستجوگرها نیز بتوانند ارتباط آن وبسایت و یا لینک را کشف و بررسی نمایند .

بنابراین میتوان گفت که فیزیک و بدنه یک وبسایت برای چشم عنکبوت ها , نقشه سایت آنهاست که این چشم ها دوست دارند که لباس مناسب را به تن این فیزیک ببینند که همان فرمت مورد پسند آنها , XML است که رباط ها با آن , نمایه و سیمای یک وبسایت را میشناسند . فرد میتواند این نقشه را دستی تولید نماید و یا به صورت خودکار آن را بسازد . پیشنهاد من , در ادامه آمده است :

گوگل Sitemaps XML : با بیش از ده میلیون دانلود و درجه بندی متوسط ​​۴.۷ از ۵ ، شما می توانید مطمئن باشید که این افزونه رایگان میتواند کارهای زیاد و موثری برای شما انجام دهد . نقشه وردپرس طراحی شده توسط Yoast : این پلاگین رایگان دارای تعداد زیادی از توابع SEO و باب پسند ربات ها است ، که یکی از آنها ژنراتور XML نقشه سایت است بسیار عالی و به صورت خودکار , بعد از هر ارسالی به روز میشود . اینها به صورت خودکار به روز میشوند . شما تنظیمات را انجام داده و در دیگر کارهای آنان دخالت نکنید و مابقی کار را به آنها بسپارید. گوگل برای ارائه ندادن نقشه , کسی را جریمه نمیکند . تنها توصیه میکند که چرا شما نقشه سایت خود را ثبت نمیکنید ؟

۲ – دسته بندی و تگ های ضعیف : من میتوانم چندین ایراد منطقی را به وبسایتهایی که از تگ استفاده نمیکنند یا بد استفاده میکنند ( در بعضی موارد به آن به صورت جمعی , رده بندی نیز گفته میشود ) وارد کنم . این مساله کاملا منطقی است که تگ ها و برچسپ ها , مسیرهای تعامل بیشتر را فراهم میکنند اما صحبت ما بر سر نقاط قوت نیست , زیرا همین نقطه قوت , در صورتی که استفاده نشود یا بد و بی ربط و بیش از حد استفاده شود , میتواند بازدید کننده را به سرعت قانع کند که وبسایت را ترک کند .

طبقه بندی مطالب با استفاده از برچسپ ها و تگ های مناسب و مرتبط , نه تنها به کاربران بازدید کننده , بلکه به جستجوگرها نیز کمک میکند که راحت تر مطالب را پیدا نمایند ( مانند صفحات بایگانی که رابط آن با جستجوگرها , تگها هستند ) که این نیز در نوع خود از مولفه های سئو است . هر چند که بعضی از جستجوگرها ممکن است بایگانی را توسط تگها را SERPs شناخته و نشناسند ( هر چند که به ندرت رخ میدهد ) (که البته گوگل از آن دسته نیست . مترجم ) و در عوض , از تگ ها برای شناسایی بهتر کلمات کلیدی بهره ببرد که وبسایت شما و مطلب مورد نظر با آن هماهنگ شده است .

اجازه دهید موضوع را با یک مثال بیان کنم . اگر یک وبسایت در زمینه حیوانات و باغ وحش کار میکند و تمرکز ویژه ای بر روی کلمه llamas دارد , اگر فرد از صفحات مختلف , تگهایی با عنوان llamas را به صفحات مختلف بدهد , به خوبی بین صفحاتی با کلمه کلیدی هدف , ایجاد رابطه کرده است که شاخصی بسیار قوی برای گوگل محسوب میشود که ارزش ویژه ای برای کلمه llamas قائل شود . اگر قصد دارید که در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا با نحوه استفاده از تگها آشنا شوید , اینجا کلیک کنید .

۳ – تعریف نشدن آدرس های متعارف برای سایت : اگر شما تا کنون درباره canonicalization چیزی نشنیده اید , خود را کنترل کنید , ممکن است موضوع کمی گیج کننده باشد . من برای گفتن  این موضوع , به گفته ای از مت کاتز اشاره میکنم : Canonicalization روند چیدن بهترین آدرس در زمانی است که چندین انتخاب وجود دارد و معمولا به صفحات اصلی یا خانگی اشاره دارد . به عنوان مثال , این مورد را در نظر بگیرید که اکثر مردم از آن استفاده میکنند :

  • www.example.com
  • example.com
  • www.example.com/index.html
  • example.com/home.asp 

اما از لحاظ فنی همه این آدرس ها با یکدیگر متفاوت هستند . وب سرور می تواند محتوای کاملا متفاوت برای همه آنها را داشته باشد . هنگامی canonicalizes در وبسایت به درستی اجرا شده است , گوگل نیز استقبال کرده و بهترین آدرس را در جایگاه های بهتری قرار میدهد و ما نیز باید سعی کنیم که بهترین آدرسها را در پیوندها انتخاب نماییم . در موردی ساده , شما به گوگل کمک میکنید که جستجو نکند بلکه در بازبینی اول , آدرس متعارف را بردارد و از همه مهمتر اینکه تمامی آدرس ها به صورت متعارف و قابل فهم برای گوگل تولید شوند . این کار اساسا یک فرایند سه مرحله ای است :

وردپرس بگوید که آدرسها چگونه باشد (i.e. http://www.yoursite.com/ or http://yoursite.com/)

گوگل ( با استفاده از پیام به شما در گوگل وبمستر تولز ) بگوید که آدرس ها چگونه باشد

استفاده از یک افزونه ( مانند افزونه سئو وردپرس طراحی شده توسط Yoast ) که این مقوله را تنظیم کرده و اطمینان حاصل شود که URL های متعارف در هر صفحه از سایت شما تعریف شده است. این موضوع ممکن است کمی پیچیده باشد . شما می توانید یک راهنمای کامل برای canonicalization در وردپرس را اینجا پیدا کنید.

۴ – بهینه نشدن سایت در Google+ Authorship :  همانطور که از اوت ۲۰۱۴ و در آخرین بروزرسانی , گوگل در نتایج نویسندگی در SERPS نشان میدهد , در حال حاضر ، با استفاده از فعالسازی قابلیت REL , نویسنده , مطالب خود را در جایگاه بهتری خواهد دید . جان مولر ( جانشین مت کاتز . مترجم ) می گوید که آنها این روند را در امتیاز دهی ادامه خواهند داد . او در ادامه میگوید : دوستان آنان در گوگل نیز میتوانند سریعتر , تغییرات را دیده و مطالب آنان را در نتایج جستجو پیدا کنند . چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید , Google+ در این زمینه موثر است . 

اگر شما در گوگل پلاس مینویسید و فعال هستید , بی شک شما دیده می شوید و این دیده شدن حتی اگر یک لینک کوتاه یا یک عکس از وبسایت شما باشد , مهم است . به طور خلاصه , نویسندگی در سایتی که در گوگل پلاس ادغام شده است میتواند به طرز چشمگیری بر جذب مخاطب اثر مثبت بگذارد . ممکن است شما مزایای این کار را ندانید اما من به گفته ها و آموزش های گفته شده در این مورد ,  My favorite tutorial is by WPBeginner بسیار علاقمند هستم .

۵ – بهینه نشدن پست ها در SERPs : این اشتباه شبیه به اشتباه قبلی در مورد بی اهمیتی نویسندگی در + Google است ، که آن را به عنوان نرخ clickthrough که به SERPs نیز معروف است میشناسیم . ( این موضوع که توسط نویسنده مطرح شده , از آنجا که اهمیت آن از نظر گوگل زیر سوال رفته و این احتمال وجود دارد که گوگل آن را بررسی نکند , در این مقاله ترجمه نشد . موضوع SERPs به نوعی اشاره به متاتگ ها و دیسکریپشن و استفاده نامحدود از آن را دارد که به نظر میرسد گوگل برای آن اهمیت چندانی قائل نیست و مدتهاست اعلام کرده که دیسکریپشن , دیگر در نتایج رتبه بندی گوگل تاثیری ندارد . مترجم )

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :
۵ ,
سئو ,

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
سئو ,
چه ,
شدن ,
روی ,
حال ,
کشف ,
چشم ,
XML ,
فرد ,
SEO ,
روز ,
تگ ,
بد ,
سر ,
قوت ,
بی ,
تر ,
کار ,
نظر ,
همه ,
کمک ,
Yoast ,
شک ,
حتی ,
۵ ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©