چند ساعت پیش , به یکی از تازه ترین گفتگوها در رابطه با ساخت لینک در سئو و Link Building ( پیوندهای ساختاری ) برخوردم . تا زمانی که مت کاتز در بخش ضد اسپم گوگل مشغول به کار بود , این بخش نه تنها موفقیت چشم گیری نداشت , بلکه با اعلام شکست های سنگینی روبرو بود که پرسروصداترین آن نیز , شکست الگوریتم مرغ مگس خوار و الگوریتم پنگوئن , در مبارزه با اسپمرها و مطالب کپی برداری شده و تکراری بود که در نهایت منجر به برکناری مت کاتز از سمت خود شد . گوگل این روزها با عصبانیت , قوانین خود را تغییر میدهد و آن را سخت گیرانه تر میکند . به نظر میرسد که اسپمرها تا کنون از گوگل موفق تر بوده اند و دنیای وب , بیش از گذشته به این نتیجه میرسد که سیاه کاران و سیاه بازان , همیشه ۱ قدم جلوتر از موتورهای جستجو و کمپانی های صاحب وب هستند .

موضوعی که در ساعت دو نیم بامداد روز گذشته ( ۱۶ مارس ۲۰۱۵ ) , توسط جیسون دمیرس , بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Audience Bloom در مجموعه search engine land منتشر شد , به نوعی گویای این مطلب بود که گوگل , در تغییر استانداردهای خود مصمم است و به خصوص در قبال سئو و بهینه سازی , در حال ایجاد تغییراتی در ساختار اساسنامه خود بوده است . زمانی تصمیم به ترجمه و تحلیل این مقاله گرفتم که مشاهده کردم این تغییرات از زبان جان مولر خارج میشود که به نوعی با ایده ها و پروژه های جدید خود , موفق شد مت کاتز شکست خورده را کنار زده و در صف اول تیم مبارزه با اسپمرهای گوگل , مشغول کار شود . آنچه در ادامه میاید , نه بیانات مترجم , بلکه تازه ترین مصاحبه با جان مولر است با عنوان : ?What’s The State Of Link Building For SEO In 2015 & Beyond نوشته جیسون دمیرس که ترجمه آن , اولین بار در مجموعه ماندگار وب , درج میگردد .

اخیرا در پاتوق زنده گوگلی ها در + Google ، یکی از مدیران گوگل ، جان مولر ، به یک سوال مشترک پاسخ داد: آیا ساخت لینک برای سئوی وبسایت به هر نحوی خوب است و یا بد ؟  پاسخ او تا حدودی تعجب آور بود : مخرب یا مفید بودن ساخت لینک در سئو از زبان جان مولر

به طور کلی ، من می خواهم شما به عنوان مدیران , سعی کنید از ساخت لینک برای سئو جلوگیری کنید ، مولر همچنین گفت ، اینکه در گذشته تصور میشد که ساخت لینک ، و به خصوص لینک های طولانی ,  یک فرایند ضروری برای سئو در جستجوگرها است ، امروزه دیگر توصیه نمیشود . جان مولر در پاسخی شفاف در جواب سوال کنندگان گفت که گوگل , ساخت لینک را به عنوان بخشی از الگوریتم رتبه بندی خود , همچنان مدنظر دارد ، اما این ها فقط لینک های مستقیم و آن هم به مطالب شماست و نه به صفحه اصلی وبسایت شما , این لینکها به طور مستقیم به مطالب میرسد و صحبتی درباره از رده خارج شدن آنان نیست . او اظهار داشت که هدف شما باید این باشد که مطمئن شوید مطالب شما در وبسایت های دیگر , دارای لینک هستند و نه صفحه اصلی سایت شما , که تمام کاربران بتوانند به آسانی به آن مطلب رسیده و یا آن را اشتراک گذاری کنند .

او همچنین در کل صحبتهای خود , ساخت لینک را کم اهمیت ترین معیار در الگوریتم رتبه بندی عنوان کرد ، و تاکید کرد که الگوریتم رتبه بندی عوامل بسیار زیادی دارد که اهمیت آنان به مراتب بیشتر است و روند این پروسه نیز بسیار پیچیده است و در دراز مدت مشخص میشود . ساختن لینک ها در نهایت میتواند مانند شمشیری دولبه عمل کند و در مواردی ممکن است برای سایت آسیب بیشتری را نسبت به مزایای بیشتر , به همراه داشته باشد.

لینکها چه وقتی میتوانند خوب باشند

نسخه کوتاهی از پاسخ مولر به این سوال تا حدودی تعجب آور است . گوگل، به عنوان یک کل ، به مدت طولانی به ساختمان لینک ها توجه میکند که مدت زمان وجود لینک ساخته شده چه میزان بوده است . کار گوگل این است که برای پیدا کردن صفحات مربوطه و نشان دادن آن به مشتریان خود در وب برای یک پرس و جوی کاربری تلاش کند و رتبه بندی وبسایت ها را بر اساس کیفیت و اقتدار آنان در راضی کردن مشتریان , به نحو احسن انجام دهد . هر سیگنال (inorganically) که گوگل در این راه برای شناسایی محتوا و ساختار با کیفیت و با اقتدار به دست آورد (از جمله پیوندها) می تواند با دقت زیاد , از آن در رتبه بندی استفاده نماید . اما برای ما , موضوعاتی مانند ساخت لینک و استفاده ما از همان لینک , تنها یک امکان است و نه یک اصل .

گوگل هنوز هم از طریق الگوریتم گوگل پنگوئن ، مشغول به روز رسانی الگوریتم رتبه بندی خود است که در نسخه های جدید , آنچه در آن در نظر گرفته می شود لینک های هرزنامه و یا کم کیفیت است که به سرعت حذف شوند . در نسخه های جدید , کسب و یا ساخت بیش از حد بسیاری از لینک ها ، و یا ساخت بیش از حد بسیاری از همان نوع از لینک یا لینک در منابع بی ربط و یا کم کیفیت ، در نسخه های جدید ما می تواند تماما به طور بالقوه منجر به جریمه الگوریتمی و حتی حذف از نتایج جستجو منجر شود . بنابراین تعجبی ندارد که چرا جان مولر می گوید که ساخت پیوند می تواند بیشتر از اینکه سود برساند , آسیب زا باشد

با این حال ، این یک واقعیت است که ساخت پیوند می تواند خطرناک باشد اما این موضوع به این معنا نیست که همیشه مخرب است . اگر شما روش درست ساخت پیوند را با دقت و با درک درستی از عواملی که شما را به موفقیت به جای مجازات میرساند دنبال نمایید ، میتوانید از مزایای آن استفاده کرده و از جریمه مصون بمانید . اما این کار , کاری ظریف و تخصصی است .  ما می دانیم که لینک ها یکی از عوامل تاثیر گذار در الگوریتم رتبه بندی هستند ، بنابراین , از هیچ تلاشی برای به دست آوردن آنها دست بر نمیداریم و این به نوبه خود , یک استراتژی بد است , به ویژه هنگامی که رقبا در حال رسیدن به درک درست استفاده و ساخت لینک هستند , استفاده از واژه به هر قیمتی , میتواند مخرب باشد .

راه درست ساخت لینک چیست

راه درست ساخت لینک , احتمالا همان چیزی است که جان مولر آن را به عنوان راه درست برای ایجاد پیوند , با عنوان ساخت لینک واقعی , توصیف میکند . این بهترین روش و کارآمد ترین روشی است که شما میتوانید از آن در ساخت لینک های خود استفاده نمایید ، اما برخی از سیاه کاران و شرکت های سئو , با صرف زمان اضافی و گرفتن پول از دیگران , این کار را انجام میدهند. گوگل , لینکهای درست و واقعی و منطقی را در الگوریتم رتبه بندی خود , دارای ارزش میداند . زیرا آنها نشانه ای از اعتماد، اعتبار، و اقتدار وبسایت است. هنگامی که وب سایت دیگری مرتبط با فعالیت شما , به مطالب شما و نه به صفحه اصلی سایت شما , لینک میدهد ، از نظر ما به این معنی است که آنها چیزی با ارزش را در سایت شما یافته اند , آن چیز و آن مطلب برای ما مهم است . 

ساخت و ساز لینک هایی که به نوعی در تلاش برای تقلید و انحراف گوگل باشد ، هیچ اعتبار واقعی در انتقال امتیاز مثبت به سایت شما ندارد ، زیرا گوگل نمی خواهند شما قادر باشید به خودتان رای بدهید و یا لینک های ساخته شده را به صفحه اصلی وبسایت خود بدهید که گوگل را گیج کند . در عوض ، شما در ساخت لینک , باید در حال توسعه محتوای با کیفیت بالا باشید و لینکها به محتوای شما وارد شوند , محتوایی که با ارزش و تازه است و معنای درست به اشتراک گذاری نیز همین است . وقت خود را صرف هزینه های گزاف برای ساخت لینکهای زیاد اما بی کیفیت نکنید . این لینکها میتواند عامل قطعی در پنالتی شدن سایت شما باشد . این در حالیست که شما بدون هزینه نیز میتواند محتوای با کیفیت خود را در معرض دید وبسایت های مرتبط قرار دهید و از آنان بخواهید که با شما همکاری داشته باشند و در کنار آن نیز , همان محتوا را در صفحات و حساب های خود در شبکه های اجتماعی منتشر کنند .

یکی دیگر از راه های درست ساخت لینک ، راه مسلما قوی تر برای ساخت لینک های مرتبط است ,  بدون اینکه به طور مداوم به دنبال سیاه کاران و فروشندگان و سازندگان لینک باشید , این راه بسیار ساده و زیباست : وبلاگ نویسی . در وبلاگ نویسی , روند ایجاد روابط با دیگر صاحبان وبلاگها ، سردبیران و روزنامه نگاران به منظور کسب لینک برای کمک به وبسایت , بسیار پسندیده تر است . وبلاگ نویسی دارای مزایای زیادی نزد بسیاری از جستجوگرهاست . ( من این بحث و ارائه برخی از راهنماییها برای وبلاگ نویسی را در مقاله دیگر خودم با عنوان ،  هفت ضرورت ارزیابی کیفیت در محتوای ناشران اینترنتی , توضیح داده ام ) ( نکته : خود من در حال حاضر , یک وبلاگ نویس هستم )

هزینه ها، خطرات و فواید

ساخت و ساز لینک ها می تواند بیشتر از مزایا , آسیب رسان نیز باشد . اما این در حالتی است که شما درک درست استفاده از آن را ندانید . برای تعیین اینکه آیا ساخت لینکی که من میخوام انجام دهم , مفید است یا مضر , شما باید به درک هزینه ها، خطرات ، و منافع درگیر با این مساله روبرو شوید. ساختار و نگاه ها به پیوندها در طول چند سال گذشته تغییر کرده است. از آن برای معرفی بهترین کلمات کلیدی در مقاله ها و مطالب , بهره ها گرفته میشود ، دایرکتوری وب سایت ، سایت های اجتماعی، و غیره در حال حاضر ، سراسر بر همین اساس به جستجوگرها معرفی میشوند . اما کسانی نیز وجود دارند که با تاکتیک های مشابه و سئوی سیاه , تنها به بی ارزش شدن سایت شما ( و یا حتی بدتر ، زمین خوردن شما با دریافت یک ضربه پنالتی) کمک میکنند . کار آنان برای ما هیچگونه ارزشی ندارد .

بحث و نتیجه گیری

ساختمان پیوندهای بی ارزش , اکنون مرده است ، و این همان چیزی است که شما باید به طور کامل از آن اجتناب کنید – بعد از همه این سالها ، گوگل هنوز هم ارزش لینک های خارجی را محفوظ میداند و برای آن احترام قائل است . با این حال، شما ممکن است بخواهید با در نظر گرفتن به روز رسانی های گوگل , استراتژی خود را هماهنگ کنید . اگر شما در حال ساخت لینک هستید و به درک درست استفاده از آن رسیده اید , و نحوه درست ساخت آن را میدانید , نیازی به نگرانی درباره جریمه شدن ندارید . شما تا زمانی که درست کار کنید , جریمه نخواهید شد .

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :
سئو ,
جان ,

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
مت ,
تر ,
وب ,
کار ,
نه ,
جان ,
سئو ,
طور ,
خوب ,
آور ,
کل ,
مدت ,
چه ,
روز ,
نظر ,
کم ,
حد ,
حذف ,
حال ,
دقت ,
دست ,
بد ,
درک ,
راه ,
روش ,
صرف ,
بی ,
شدن ,
کسب ,
ساز ,
آیا ,
حتی ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©