سلام و وقت به خیر دارم خدمت شما مخاطب نازنین که هم اکنون وقت و انرژی خود را بسیج کرده اید تا قدم دیگری بردارید در جهت پیشبردوردپرس خودتان و یا احتمالا با اذهانی آشفته از بازار شلوغ وبمسترها سر از این پیج درآوردید . به هر حال خوش آمدید . موضوع بحث من در این گفتگو دو طرفه خواهد بود که تلاش خواهم کرد ابهامات و شبهات نوشته را در دیدگاه ها دنبال نمایم . Open Graph Meta Data in WordPress ( متادیت های اپن گراف در وردپرس ) بحث امروز ماست . اغلب در افزونه های سئو و تا حدود زیادی نیز در جت پک , با Open Graph سروکار داشته ایم . زمانی که وردپرس , مجهز به جت پک است و همان وردپرس از یاست استفاده میکند , نیاز دارد که اپن گراف را در یاست غیر فعال کند , چرا که در غیر این صورت ممکن است وردپرس با خطای oops روبرو شود .

بسیاری از افراد میپرسند که اپن گراف چه کاربردی در وردپرس دارد ؟ یکی از کاربردهای گراف در وردپرس این است که متاهای آن قابلیت اتصال به سوشال نتوورک های وبسایت را دارند که در ادامه خواهیم دید به چه شکلی بر سئوی سایت با کمک شبکه های اجتماعی موثر است . اغلب زمانی که فرد , وبسایت خود را در الکسا و یا مراجع رتبه بندی جستجو میکند , از خود میپرسند که صفحات سوشال وبسایت من , هزاران لایک و فالوور دارند , پس چرا در اینجا نشان داده نمیشود و گوگل هواداران وبسایت من در شبکه های اجتماعی را نمیبیند یا اگر میبیند چرا تعداد آن را درست محاسبه نمیکند ؟  نحوه اضافه کردن فیس بوک و باز کردن نمودار متای داده ها در وردپرس میتواند در تفهیم این موضوع به جستجوگرها به کمک مدیران وردپرس بیاید .

مراجع بسیاری تا کنون دررابطه با نحوه اضافه کردن دکمه لایک فیسبوک به وردپرس یا فالو توئیتر و پلاس گوگل مطالب نوشته اند و برخی نیز شجاعت کرده و استفاده کرده اند که بنده برای توصیف آنها از واژه مهملات و صفحه پرکن های بی مصرف یاد میکنم . مهملاتی که نه تنها سودی ندارند بلکه وردپرس را کند و کند و کندتر میکنند و هرگز نیز در تفهیم تعداد هواداران سوشال ها به جستجوگرها کارایی ندارند و در کنار این ناکارمدی , از آنجا که در ایران , بازشدن پروتکل HTTPS با تاخیری ۲ ثانیه ای همراه است , قرار دادن این دکمه ها , سرعت لود هر قالبی را به همین میزان کند میکند . بنده این مهملات را به هیچ مدیری پیشنهاد نمیکنم . توضیح خواهم داد که چگونه میتوان با بازکردن نمودار متاها در شبکه های اجتماعی , تمام این مسائل را حل کرده و وردپرس خود را سئو کنید .

سه روش را معرفی میکنیم که هر مدیری به خواست خود میتواند از آن استفاده نماید . ما در وبسایت خود نیز از این تکنیک استفاده میکنیم . این تکنیک نه تنها کمک میکند که متهای خود را برای سوشال ها تشریح و سئو کنید , بلکه با ایجاد ارتباطی که بین جستجوگرها با پیج های فیسبوک ایجاد شده , به نوعی متاها برای جستجوگرها نیز تعریف و سئو میشوند و امروزه جستجوگرها نیز به گستردگی اپن گراف در تم های وردپرس اهمیت خوبی میدهند .

اولین مسیر برای مدیرانی است که از افزونه WordPress SEO by Yoast استفاده میکنند . این افزونه بر روی تنظیمات خود , اپن گراف را نیز حمل میکند که مدیران میتوانند از قسمت Add Open Graph meta data , این بخش را فعال نموده و باقی کار را به افزونه بسپارند ( البته مدیر نباید فراموش کند که شیر مطالب است که این بخش را راه اندازی میکند ) . طبق تصویر زیر عمل کنید .

 

متادیت های OPEN GRAPH در سئو وردپرس

 

زمانی که شما Open Graph را فعال میکنید , آن را برای تمام سوشال نتوورک ها فعال کرده اید اما در صورتی کار میکند که شما نام کاربری صفحات خود را نیز به یاست معرفی کرده باشید و برای فیسبوک نیز یک مدیر تعریف کنید . بسیاری گمان میکنند که تعریف یک مدیر فیسبوک , دسترسی آنان را محدود میکند اما چنین نیست . شما در واقع این مدیر فیسبوک را برای افزونه تعریف میکنید که توسط اکانت آن مدیر , اپن گراف را به صفحات شما متصل کند و توسط آن با صفحات اجتماعی شما در ارتباط باشد . شما از این پس میتوانید اطمینان داشته باشید که یاست , متهای شما را برای صفحات شما تشریح میکند .

اما هستند افرادی که از یاست استفاده نمیکنند و ساختار سئوی سایت آنان بر پایه یاست نیست . این مدیران نیز برای اضافه کردن و گسترش نمودار متای داده ها در وردپرس و  ایجاد تعامل بین وردپرس و سوشال نتوورک ها , میتوانند با استفاده از پلاگین رسمی فیس بوک , این کار را انجام دهند . اطلاع دارم که هم اکنون بسیاری در ذهن خود خواهند گفت که ما از  All in One SEO استفاده میکنیم . این افزونه نیز چیزی کم ندارد . اگرچه مانند یاست , اپن گراف بر آن سوار نیست اما مشکلی نیز در هدر وردپرس با اضافه کردن این قابلیت ندارد و از آن پشتیبانی میکند . اولین اقدام این است که مدیر , افزونه رسمی Facebook plugin را نصب نماید که با فعال سازی آن , اپن گراف نیز در پوسته و وردپرس فعال خواهد شد و با هر اشتراک گذاری , به خوبی وظیفه خود را انجام میدهد .

اما مسیر سوم برای افرادیست که نه از یاست استفاده میکنند و نه قصد استفاده از پلاگین را دارند . این مدیران میتوانند نمودار متای داده بهتم وردپرس خود را به صورت دستی و به کمک هک های وردپرس انجام دهند . از آنجا که در این روش , مدیر نیاز دارد که کدهای قالب سایت خود را ویرایش کند , تهیه نسخه پشتیبان ( بکاپ ) از کل سرور و سایت , امری ضروری است . بعد از تهیه نسخه پشتیبان , مدیر میتواند با اضافه کردن کد زیر به فایل functions.php , این قابلیت را به قالب سایت خود اضافه نماید . توضیح کوتاهی نیز خواهم داد در رابطه با نحوه قرار دادن این کد و هر هک و کد دیگر در وردپرس .

زمانی که به شما گفته میشود کدی را در functions.php و یا هر فایل دیگری در وردپرس اضافه کنید , اگر نویسنده جای دقیق قرار گیری را درج نکرده استفاده نکنید , اگر نویسنده نحوه کارکرد هک را تشریح نکرده استفاده نکنید , اگر نویسنده قبلا کد را تست نکرده استفاده نکنید , اگر مجموعه اعتبار اجرایی در ارائه هک و کد ندارد استفاده نکنید , اگر ارائه دهندگان را نمیشناسید از هک و کد آن استفاده نکنید . زمانی که قصد کپی کردن کد در functions.php را دارید , هرگز این کار را محیط مدیریت وردپرس انجام ندهید چرا که کل وبسایت شما از کار خواهد افتاد و با ارور ۵۰۰ مواجه خواهید شد , زیرا محیط مدیریت وردپرس , محیط اجرای فرمان برای سرور نیست و حتی اگر کد صحیح نیز باشد , مدیر با ارور ۵۰۰ مواجه میشود و قطعی سایت رخ میدهد .

زمانی که نام هر فایلی برای قرار گیری کد برده میشود , مدیر باید فایل نام برده را در پنل هاست خود پیدا کرده و کد را در آنجا سیو نماید . چرا که اجرای فرمان در سرور , مستقیم در سایت اجرا میشود و فرمان توسط قالب اجرا میشود , به عبارت دیگر , سرور دستور را میگیرد , به سایت منتقل میکند و سایت اجرا میکند . اما در مرحله قبلی چنین نبود زیرا قالب نمیتواند دستور را بگیرد و به سرور القا کند و سرور اجرا کننده باشد . اما در ادامه میتوانید کد مورد نظر را که در پیکوفایل آپلود نموده ام , دانلود کرده و در انتهای functions.php قرار دهید و فراموش نکنید که منظور از این فایل , functions.php قالب است .

متادیت های OPEN GRAPH در سئو وردپرس

در قسمتهایی که با رنگ قرمز مشخص کرده ام , مدیر بایستی سفارشی سازی کرده و مشخصات وردپرس خود را بنویسد . در بخش  replace this with a default image on your server or an imag نیز آدرس تصویری که هنگام شیر مطلب در نتوورک ها همراه مطلب ارسال میشود , نوشته میشود . میتوان این بخش را در اپن گراف تعریف نکرد که بسته به سلیقه مدیر دارد . بلافاصله بعد از اجرای فرمان در functions.php , اپن گراف در هدر قالب باز شده و با اشتراک پست ها در سوشال نتوورک , به خوبی عمل میکند . از آنجا که این کد , صرفا اپن گراف فیسبوک است و برای پلتفرم های دیگر طراحی نشده , لذا توصیه من به تمامی مدیرانی که از یاست استفاده نمیکنند , استفاده از افزونه های اپن گراف وردپرس است که گراف را برای تمام پلت فرم های اجتماعی باز میکند که یکی از بهترین نمونه های آن , افزونه Open Graph است که میتوانید آن را دانلود نمایید .

 

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :
OPEN ,
GRAPH ,
سئو ,

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
وقت ,
بحث ,
Graph ,
جت ,
پک ,
اپن ,
چه ,
چرا ,
؟ ,
کمک ,
نه ,
پیج ,
سئو ,
اید ,
کار ,
پس ,
بین ,
فیس ,
بوک ,
in ,
روش ,
زیر ,
داد ,
کد ,
هک ,
قصد ,
کل ,
۵۰۰ ,
ام ,
شیر ,
هدر ,
عمل ,
OPEN ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©