امروزه موضوع سئو و بهینه سازی سایت ها از جوانب مختلف برای مدیران مهم و حائز اهمیت است چرا که همواره در سایت های تخصصی سئو مخاطب مقالات و راهکارهای جدید بوده و یا با حضور در انجمن های مختلف و شرکت در مبحث ها به بحث و تعامل هرچه بیشتر در مورد این موضوع می پردازند . از این رو در ماندگار وب بنابر نیاز کاربران وردپرس فارسی برآن شدیم دسته بندی جدیدی را با نام سئو وردپرس ایجاد کرده و در آن به ارائه برترین آموزش ها ، راهکارها و افزونه های سئوی وردپرس بپردازیم .

فعال کردن GZIP در وردپرس

 

در اولین نوشته از دسته بندی سئو وردپرس به چگونگی فعال کردن قابلیت فشرده سازی محتویات سایت از جانب سرور میپردازیم ، این قابلیت که gzip نام دارد یکی از راهکارهای مهم برای افزایش سرعت لود شدن سایت می باشد بصورتی که با فعال کردن gzip حدود ۶۰ الی ۸۰ درصد از حجم محتویات سایت کاهش می یابد .

فعال کردن gzip در وردپرس به دو روش امکانپذیر است که در روش اول شما باید کدهای زیر را به فایل اچ تی اکسز (htaccess) موجود در روت هاست خود اضافه کنید :

#Gzip
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/text text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript application/javascript
</ifmodule>
#End Gzip

در روش دوم با استفاده از افزونه wp http compression براحتی و بدون نیاز به ویرایش فایلی میتوانید قابلیت Gzip را در وردپرس فعال کنید .

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :
GZIP ,


برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©