چگونه از اینستاگرام برای تبلیغ و ترفیع محصولات خودتان استفاده کنید

 

آیا تاکنون از شبکه اینستاگرام استفاده کرده اید؟

آیا از شبکه های اجتماعی برای دست یافتن به مشتریان جدید استفاده می کنید؟

در این مقاله شما می آموزید که چگونه با استفاده از این شبکه برند خود را به کاربران این شبکه معرفی کرده و مشتریان جدیدی را بسوی خود جذب کنید.

مجموعه گسترده ای از کاربران را برای خود در این شبکه بوجود بیاورید.

اینستاگرام ادعا می کند تا ۱۵ برابر بیشتر از شبکه های فیسبوک، گوگل+ و توئیتر محتوای شما را به کاربران نشان می دهد. ابزاری که روزگاری تنها به عنوان یک ابزار اشتراک گذاری تصویر شناخته می شد، اکنون یک کانال کلیدی برای فروش به حساب می آید.

بر اساس اطلاعات آماری و تحقیقات انجام گرفته ۱۳ درصد از کاربران اینترنت دارای یک حساب کاربری در شبکه اینستاگرام بوده و بیش از نیمی از ۱۰۰ برند برتر و مطرح دنیا در این شبکه فعالیت دارند.

در این مقاله در مورد روشهایی توضیح می دهم که شما با استفاده از آنها می توانید این افراد را پیدا کرده و به سوی خود جذب کنید و سپس آنها را به مجموعه طرفداران خودتان بیفزایید :


چگونه از اینستاگرام برای تبلیغ و ترفیع محصولات خودتان استفاده کنید


 

در ساعات شلوغ و به اصطلاح پیک اقدام به ارسال محتوا بکنید

همانند بسیاری دیگر از شبکه های اجتماعی اطلاع از زمان بیشترین تعامل طرفداران خود به شما در انتخاب موثر ترین زمان برای انتشار محتوا کمک می کند. Iconosquare به شما یک گزارش بهینه سازی ارائه می دهد که نشان دهنده زمانها برای شما به منظور بروزرسانی بر اساس میزان تعامل گذشته و زمان های ارسال شما می باشد.

این گزارش به شما دایره هایی را به رنگ سیاه نشان می دهد که بیانگر زمان هایی است که در حال حاضر در آنها اقدام به انتشار محتوا خود می کنید و همچنین به صورت متناظر با آنها دایره های طوسی رنگی وجود دارد که نشان دهنده میزان تعامل ایجاد شده در نتیجه آن ارسال ها می باشد. بزرگترین دایره های طوسی رنگ هم نشان دهنده بهترین زمان ها برای انتشار مطالب بر اساس میزان تعامل ایجاد شده با مخاطبین شما می باشد.


نمونه تصویر بالا از حساب کاربری با نام shopify در اینستاگرام گرفته شده است و همانطور که شاهد هستید بهترین زمان برای ارسال محتوا برای مخاطبان این حساب کاربری روزهای جمعه و در ساعات ۹ شب تا ۹ صبح می باشد.

 


از فیلترهای مناسب استفاده کنید

اغلب مردم در رابطه با چگونگی تاثیر گذاری فیلتر های شبکه اینستاگرام بر میزان تعامل کاربران به محتوای خودشان اطلاعات کافی در اختیار ندارند – چرا که تنها اقدام به ارسال مطالب و محتوایی می کنند که به نظرشان خوب و مناسب آمده و به نتیجه آن توجهی ندارند. اما حقیقت امر اینست که نوع فیلتری که استفاده می کنید ممکن است بر میزان کلی تعامل مخاطبین با شما تاثیر گذار باشد.

بر اساس نتایج تحقیقی که اخیرا منتشر شده است تصاویری که از فیلتر های Mayfair filter ، Inkwell filter و no filter استفاده کرده اند، در نهایت از تعداد نظر درج شده و دفعات بیشتر پسندیده شدن توسط کاربران برخوردار شده اند.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که گروه مخاطبان هر کسب و کاری متفاوت بوده و ویژگی های خاص خود را دارند. در این رابطه استفاده از فیلتر های مختلف و استفاده از یک ابزار مدیریت اینستاگرام برای بررسی نتیجه های حاصل جهت پیدا کردن بهترین فیلتر ها برای کسب و کار شما را پیشنهاد می کنم.

 

 

در مطالب خود از هشتگ های خاص برای مخاطبین خاص خود استفاده کنید

هشتگ ها ابزاری برای جمع کردن ایده ها، مفاهیم و صحبت های گروه های مختلف مردم می باشد. استفاده از آنها کمک می کند تا مردم دیگر افرادی را که در مورد موضوعات مورد علاقه آنها صحبت کرده و یا مطلبی را به اشتراک می گذارند پیدا کنند.

با استفاده کردن از هشتگ های مناسب در محتوای جدیدی که منتشر می کنید، به راحتی و بطور موثر می توانید به افراد جدیدی که علاقمند به محصولات شما می باشند دسترسی پیدا کنید. کلید اصلی در این رابطه این است که تنها از هشتگ هایی استفاده کنید که بخوبی محصولات و خدمات شما را توصیف می کنند و بصورتی مناسب و در دفعات در این شبکه مورد جستجو و استفاده توسط کاربران مختلف قرار می گیرد.


به منظور پیدا کردن مرتبط ترین هشتگ ها با مطالب و محتوای انتشار یافته توسط شما می توانید از ابزارهای رایگان و آنلاینی از قبیل Iconosquare یا Websta استفاده کنید. این ابزارها بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر شما لیستی از هشتگ های معروف و پر کاربرد را معرفی می کنند.

از این لیست ها برای دسترسی پیدا کردن به ۱۰ تا ۲۰ مورد از هشتگ های پر کاربرد که مرتبط با کسب و کار، برند و محصولات شما هستند استفاده کنید حتی می توانید از آنها یک نسخه کپی کرده و بر روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود ذخیره کنید. در این حالت بدون توجه به اینکه از کجا و در چه وضعیتی در حال انتشار محتوا هستید، می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

 


با طرفداران و دنبال کنندگان رقبای خود ارتباط برقرار کنید

هر کسی که اقدام به دنبال کردن حساب کاربری رقبای شما می کند، ممکن است کسی باشد که شما تمایل به برقراری ارتباط با وی را داشته باشید. ممکن است شما بخواهید به وی در مورد سایت، خدمات و محصولات بهتر و البته با کیفیت بالاتر خود نکاتی را بگوئید، درست است؟

این کاربران پیش از این با دنبال کردن حساب کاربری رقبای شما علاقه خود نسبت به محصولات و خدمات شما را اعلام کرده اند. پیدا کردن و برقراری ارتباط با آنها موجب افزون شدن تعداد دنبال کنندگان شما در این شبکه و از سوی دیگر افزایش کیفیت مشتریان بالقوه شما می شود.

در این زمینه ابزارهای مختلفی وجود دارد که برای پیدا کردن دنبال کنندگان رقبای شما سودمند می باشد. به عنوان مثال، می توانید از JustUnfollow اقدام به جستجو حساب های اینستاگرام رقبای خود بر اساس نام بکنید و در ادامه با استفاده از همین ابزار به لیست دنبال کنندگان این حساب ها نیز دست پیدا کنید. با در اختیار داشتن این لیست شروع به برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و جدید خود بکنید – آنها را دنبال کنید و یکی از ارسال های آنها را بپسندید و یا بر روی آنها نظری را درج کنید.با فعالین مطرح و اثر گذار در این شبکه همکاری مشترک داشته باشید

یکی از موثرترین روشها برای گسترده ساختن مجموعه دنبال کننده گان خود این است که از یکی از افراد تاثیر گذار در این شبکه ها بخواهید تا یکی از محصولات و خدمات شما را معرفی کند. بر خلاف تاکتیک های پیشین، این تاکتیک معمولا رایگان نبوده و باید هزینه ای را به منظور درج تبلیغ یا معرفی محصول خود به آنها بپردازید – که می تواند بصورت پرداخت نقدی باشد یا اینکه یکی از محصولات خود را بصورت رایگان در اختیار آنها قرار دهید تا آنها گزارشی را از عملکرد و کیفیت آن تهیه کرده و منتشر کنند – اما معمولا نتیجه آنها بسیار قابل قبول می باشد.

به عنوان مثال Yumbox با پرداخت به یکی از وبلاگ نویسان معروف عرصه خوراک و آشپزی از وی خواست تا تصویری از یکی از محصولات وی را که مملوء از انواع مواد غذایی بود را همراه با لینکی به حساب کاربری خودشان ارسال کند. این یک تصویر ارسال شده موجب دو برابر شدن تعداد دنبال کنندگان آنها در شبکه اینستاگرام و افزایش چشمگیر ترافیک وبسایت آنها شد.

به منظور پیدا کردن بزرگترین و قوی ترین حساب های کاربری در صنعت خود در این شبکه از موتور جستجو اینستاگرام استفاده کرده و اقدام به جستجو هشتگ ها، کلمات کلیدی و اسامی شرکت های مختلف بکنید. زمانی که یک حساب کاربری مهم و بزرگ را پیدا می کنید، اینستاگرام خودش به شما موارد مشابه دیگری را برای دنبال کردن در این شبکه پیشنهاد می دهد.

زمانی که برای برقراری ارتباط با یک نفر آماده شده اید، ابتدا به بررسی پروفایل او بپردازید. در اغلب موارد با یک نگاه سطحی می توانید متوجه شوید که آیا این فرد انتشار محتوا اختصاصی شما را قبول می کند یا نه، برخی از این کاربران حتی در قسمت معرفی خود پذیرش انتشار اینگونه محتوا را نیز به روشنی عنوان می کنند (به عنوان مثال، برای ارتباطات کاری با آدرس ایمیل . . . . . تماس بگیرید).

 

موضوعی که با رشد فناوری‌ها، واقعیت دنیای رسانه‌ها را دست خوش این مهم کرده است که برای زنده ماندن یا یک مزیت رقابتی ایجاد کن و یا با رقیبان دیگر به توافق برس. فعلی که در چند دهه‌ی اخیر عمر رسانه‌های جمعی به شکل‌های مختلف توافق در قالب‌های کارتل، تراست، هلدینگ و کنسرسیوم انجام شده است و شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ و مادری چون «بی‌بی‌سی»، و مردان رسانه‌ای چون «روبرت مُرداک» را شکل داده است.

لذا اگر سازمان‌های رسانه‌ای را چه در قالب رسانه‌های سنتی (چاپی)، دیداری و شنیداری،رسانه‌های الکترونیک و در نهایت دیجیتال و آنلاین بدانیم. مدیریت اقتضائی و تعاملی با محیط(سازمان‌های باز)، عصر رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را نیز درگیر همه‌ تجربه هایی می‌کند که ریشه در تاسیس و حیات یک سازمان و فعالیت دارد.

بنابراین، به راستی، کاملا طبیعی است که هر از چندگاهی، شاهد ادغام رسانه‌های سنتی و نوین باشیم. برای نمونه، شرکت «کامکست» شبکه کابلی «تایم وارنر» را بر اساس قراردادی چهل‌و‌پنج میلیارد دلاری خریداری نمود. چنان‌که با ادغام این دو شرکت، بیست‌وسه میلیون مشترک شرکت کابلی کامکست همراه با یازده میلیون مشکترک تایم وارنر، حدود ده درصد از کل جمعیت آمریکا را در اختیار خواهند داشت. یا در ماه‌ها و سال های گذشته، شرکت توییتر، فیس‌بوک و گوگل به خریداری شرکت‌‌های جوان‌تر اقدام کردند.


در واقع، حتی با وجود انبوه رسانه‌های شخصی و اجتماعی (وبلاگ‌ها)، «تکثر رسانه‌ای» روز بروز درگیر چالش یکپارچه‌سازی و ادغام رسانه‌های قدرتمند است. یکپارچه‌سازی که در شکل‌های مختلف انجام می‌گیرد و در انواع شکل‌های ادغام، گاه در صورت ادغام افقی، اقدام به خرید رسانه‌های شبیه می‌پردازد و در برخی مواقع، با برعهده گرفتن و خرید نهادها و شرکت‌های رسانه‌ای همانند شرکت‌های توزیع، به ادغام عمودی روی می‌آورد و یا با ادغام قطری، در حوزه‌های مختلف رسانه‌ای فعالیت می‌کند.

بنابراین، یکپارچه‌سازی امری اجتناب‌ناپذیر برای رشد و توسعه رسانه‌هاست و سرمایه‌گذاری بر روی فناوری و هاب‌های رسانه‌ای از توان رسانه های کوچک خارج است. البته درخواست عمومی جامعه ارتباطی برای تکثرگرایی درونی و بیرونی چه در شکل گوناگونی محتوا و چه در شکل گوناگونی رسانه‌ها، امری است که در قالب قوانین مقرراتی، مالکیت فردی و انحصاری را بر رسانه‌ها محدود می‌کند و تلاش دارد تا تکثر رسانه‌ای را حفظ کند. در این میان، اوضاع رسانه‌های اجتماعی نیز تفاوت زیادی با تاریخ اقتصاد رسانه‌ها ندارد و این رسانه‌ها نیز برای مانایی و حفظ کاربران خود و حتی توسعه بازار دست به ادغام‌های مختلف می‌زنند و شرکت‌های قوی بینه اقدام به خرید استارتاپ های نو و خوش‌آتیه می‌زنند. برای نمونه، شبکه اجتماعی توییتر، پس از رسیدن به سطح مطلوب خود، اقدام به خرید شرکت‌های مختلف از جمله یک شرکت تولیدکننده نرم‌افزار‌های اندروید کرده است و یک ادغام عمودی را در این زمینه انجام داده است.


شرکت فیس‌بوک نیز، در زمینه یکپارچه‌سازی و توسعه، «اینستاگرام» را که یک رسانه متفاوت از فیس‌بوک در یک بستر متفاوت است را در اختیار گرفت و حتی اقدام به خرید شبکه‌هایی چون «واتس‌آپ» نمود که شاید در ظاهر امر، سودآوری خاصی برای این شرکت نداشته باشد ولی از لحاظ روند کسب وکار، با ادغام قطری، امری مثبت در توسعه کار رسانه‌ای به شمار می‌آید و کاربران بسیاری را در اختیار این شرکت قرار می‌دهد. در این میان، شرکت گوگل نیز، رویه دیگری برای توسعه شرکت و ایجاد مزیت رقابتی ایجاد کرده است. این شرکت با حمایت از پروژه‌های انبوه برنامه‌نویسی تحت وب و ایده‌های خوش‌ساخت سعی در پاسخ به نیازهای واقعی کاربران دارد. در واقع، نگاه کارشناسان به رفتار گوگل در توسعه کسب‌وکار مبتنی بر این واقعیت است که مدیریت این شرکت سعی در پاسخ به نیاز دارد تا ایجاد نیاز. از این روی، سیاست‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی گوگل، در بیشتر موارد از واکنش‌های خوب اقتصادی برخوردارند و با رشد آرام و توسعه‌ی منطقی، آینده‌ای مطمئن‌تر را در پیش رو دارند.


در پایان، اگر بخواهم جمع‌بندی کلی از موضوع این یادداشت داشته باشم، باید بگویم که سازمان‌های رسانه‌ای با مدیریت بسته که وارد دنیای رقابت و تعامل با محیط نمی‌شوند، سرانجامی جز نابودی و یا فعالیت محدود نخواهند داشت. سازمان‌هایی هم که روش مدیریتی باز را در پیش می‌گیرند و یا با احتیاط با محیط در تعامل هستند، برای زنده ماندن، نیاز به توسعه‌ی کار و رشد مزیت‌های رقابتی خود هستند. چنان‌که، داشتن و بکارگیری نیروی انسانی توانمند و کسب منابع اقتصادی جدید برای زنده ماندن، اموری است که بدون شک، لازمه های هر بازی در میدان رقابت است. لذا، اقدام شرکت فیس‌بوک در تاسیس بانک و ایجاد یک بنگاه اقتصادی جدید (ارائه خدمات مالی در فضای مجازی) برای ادامه کار و توسعه‌ی بازار، قابل فهم است و نشان از تلاش این شرکت برای حفظ بازار رسانه‌ای و ایجاد بازار اقتصادی جدید دارد.  لذا اگر یک رسانه و شبکه اجتماعی وارد دنیای رسانه ها می‌شود باید نگاهی بلند مدت و پخته به مسیر خود داشته باشد و تلاش خستگی ناپذیری در تولید ارزش‌های کاربر‌محور جدید انجام بدهد و یا ادغام‌های درست و به‌جایی را متناسب با شرایط روز اتخاذ کند.

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
جذب ,
رنگ ,
۹ ,
filter ,
کسب ,
خاص ,
کمک ,
نظر ,
پر ,
کار ,
حال ,
وی ,
شدن ,
سوی ,
دست ,
روی ,
درج ,
حتی ,
مهم ,
چون ,
چه ,
دو ,
رشد ,
شکل ,
حفظ ,
قوی ,
امر ,
سعی ,
خوب ,
پیش ,
کلی ,
لذا ,
روز ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©