نگران دزدیده شدن ایده‌هایتان توسط دیگران نباشید!

 

نگران دزدیده شدن ایده‌هایتان توسط دیگران نباشید!

نگران دزدیده شدن ایده نباشید،اون رو سریعا اجرایی کنید

 

ایده‌ها می‌توانند به طراحی تحسین برانگیزی ختم شوند که همه‌ی ما دوست داریم نام ما به عنوان طراح آنها ذکر شود. ما معمولا ایده‌های مختلفی در ذهن داریم که می‌توانیم آنها را از ایده‌های خوب تا اید‌ه‌های عالی دسته بندی کنیم. اصولا هر آدم خلاقی ایده‌های مختلفی در ذهن دارد.
از طرف دیگر، در اکثر مواقع تعداد ایده‌ها بیشتر از آنی هستند که بتوانیم همه آنها را اجرایی کنیم. با این حال گاهی از روی رقابت و یا اینکه احتمال می‌دهیم کسی ممکن است ایده ما را بدزدد و با آن طرح موفقی ارائه کند، آنها را مخفی می‌کنیم. در ادامه با هم چند دلیل را بررسی کنیم که مشخص می‌کند ترس از دزدیده شده ایده‌ها احمقانه است! به همین راحتی.

 

بسیاری از افراد بعد از پیدا کردن ایده‌ای بکر، اولین نگرانی که به ذهنشون خطور میکنه اینه که آیا راجع به ایدم با فرد دیگه ای صحبت کنم؟ آیا با به اشتراک گذاشتن ایدم با افراد یا در شبکه های اجتماعی،فرصتی برای دزدیده شدن اون توسط دیگران ایجاد نمیشه؟

 

پیش اومدن این سوال ها برای افراد خلاق طبیعیه اما با خوندن این مطلب میتونین اطمینان پیدا کنین که تمام این پیش فرض ها فقط یه خیال در ذهن شماست و به اشتراک گذاشتن ایده‌تون میتونه خیلی به نفعتون تموم شه.

 

این رو به یاد داشته باشین که :

  1. ایده هنگامی ارزشمنده که اجرای قوی داشته باشه
  2. شما تنها کسی هستید که دغدغه ایده‌تون رو دارید

 

همه ی ما خلق ایده رو دوست داریم ولی واقعیت اینه که بیشتر ایده ها فقط در ذهن ما خاک میخورن،اما مهمتر از اون ما باید قبول کنیم که در ابتدا کسی به جز خود ما و اطرافیانمون به ایده ما اهمیت نمیده ،اما چرا کسی به اندازه شما به ایده‌تون فکر نمی‌کنه؟ این بدیهیه، شما وقت زیادی رو در شبانه روز روی پرورش ایده‌تون میذارین و چم و خم اون رو بلد هستین، پس مسلما به دلیل اینکه دیگران به اندازه شما روی اون کار و پژوهش نکردن،  درواقع دغدغه ایده شما رو ندارن.اگر ما این واقعیت رو قبول کنیم، درواقع  تلاش ما برای جذب مردم و بازاریابی برای ایده‌مون شروع میشه، ما باید مردم رو همراه خودمون کنیم و زیبایی و کارایی ایده‌مون رو به همه بشناسونیم و کاری کنیم تا درآخر همه ایده مارو باور داشته باشن.

 

به جای پنهان کردن ایده‌تون از چشم دیگران از اونها بازخورد بگیرین

خیلی ها به دلیل ترس از دزدیده شدن، ایده‌شون رو فقط در ذهن خودشون نگه میدارن و معمولا به دلایل مختلف کار زیادی هم روی اون انجام نمیدن (دلایلی مانند نبودن وقت و یا دانش کافی..)، اما این اشتباه ترین کار ممکن است. اگر ایده ای دارین باید روی اون کار انجام بدین و پژوهش های مختلفی انجام بدین و اون رو با افراد مختلف به اشتراک بذارین تا اشکالات ایده رو دریابین و اون رو بهبود ببخشین. یکی از فایده های به اشتراک گذاشتن ایده با دیگران اینه که مردم و مشتری ها هرچه بیشتر با محصول یا خدمات شما آشنا میشن و با بازخورد هاشون به پیشرفت ایده شما سرعت میبخشن.

 

به اشتراک گذاشتن ایده به اون آسیبی نمی‌زنه اما ترس از دزدیده شدن اون نوآوری و خلاقیت رو نابود میکنه. پس تنها کاری که لازم است انجام بدید فقط کار و تلاش و پژوهشه،درواقع هیچگاه ایده ها به دلایلی که در بالا  گفتیم دزدیده نمیشن!پس نگران نباشید و شروع به کار کنید.

 

ایده‌ها اهمیتی ندارند.

اگر بخواهیم موفقیت را ترکیبی از ایده و اجرا حساب کنیم، ۹۹ درصد موفقیت بستگی به اجرای کار دارد و نه ایده. ایده‌ها به خودی خود به دردی نمی‌خورند. همه‌ی ما کلی ایده داریم. ایده‌ها تنها زمانی معنی پیدا میکنند که اجرایشان کنیم.

 

 

نگران دزدیده شدن ایده‌هایتان توسط دیگران نباشید!

 

حالا طرف دیگر قضیه را ببینیم؛ «کسانی که به دنبال دزدیدن ایده‌های دیگران هستند»، خبر خوب اینست که چنین افرادی از اهمیت‌ نداشتن ایده مطلع نیستند. اینها فکر می‌کنند که خود ایده ارزشمند است. حقیقت این است که یک ایده‌ی متوسط با اجرای خوب خیلی بیشتر از یک ایده‌ی عالی با یک اجرای ضعیف می‌ارزد.

 

با صحبت با دیگران، ایده‌های بیشتری به دست می‌آورید.

به اشتراک گذاشتن ایده‌هایتان با دیگران، می‌تواند منبع ایده‌های جدیدی برای شما باشد. وقتی با کسی در مورد ایده‌تان صحبت می‌کنید، می‌تواند دیدگاه خود را به عنوان شخصی از بیرون از مسئله بیان کند و همچنین بازخورد مورد نیاز شما برای اینکه بدانید ایده‌تان واقعا چیز خوبی است یا نه، به شما بدهد. در طی توفان مغزی، شما با تعداد بی‌شماری ایده‌های مختلف مواجه خواهید شد که یکی از دیگری بهتر است.


در همین راستا، اگر شما تنها یک ایده داشته باشید، این نشانه خوبی نیست. ممکن است شما به این نتیجه رسیده باشید که ایده مورد نظر شما بهترین ایده موجود است، چیزی که می‌تواند برای شغل شما مفید باشد، اما احتمالا چنین نیست. موفقیت نتیجه درست پیش بردن چیزهای کوچک است، نتیجه پیروزی‌های روزانه، در مورد پروژه‌هایی که برای انجام آنها به خود می‌بالیم.

 

نگران دزدیده شدن ایده‌هایتان توسط دیگران نباشید!

 

فایده‌ای هم برای دیگران داشته باشیم!

وقتی شما ایده‌هایتان را به اشتراک می گذارید، به کل جامعه طراحی کمک کرده‌اید. مهم است که دِین خود را به طراحان همکار خود ادا کنید، کسانی که ممکن است با مشکلاتی دست به گریبان باشند که شما قبلا به آنها برخورده‌اید. این موضوع به این معنی نیست که راز و رمز کار خود را به دیگران بگویید (گرچه گفتن راز و رمز کار دیگر مثل سابق یک تابو به شمار نمی‌رود). اما صحبت کردن با دیگران در مورد یک ایده و انعکاس ایده‌ی شما از دید آنها، می‌تواند منبع الهام‌ بخشی برای شما باشد و ممکن است به زوایای پی ببرید که قبلا به آنها توجه نکرده بودید. (اعتماد به نفس و عظت نفس و ایمان هر چه بیشتر به درست بودن مسیر انتخابی خود)

 

نگران دزدیده شدن ایده‌هایتان توسط دیگران نباشید!

 

احتمالا شخص دیگری قبلا به ایده شما به فکر کرده است.

ایده‌ها بصورت متناوب به ذهن آدم‌های مختلف خطور می‌کند. ایده‌ای که شما فکر می‌کنید یک ایده‌ی بکر مختص شماست، شخص دیگری نیز در فکر آن است. به همین خاطر است که گاهی طرح دو نفر طراح به طرز باور نکردنی به هم شبیه است، بدون اینکه این دو نفر پیش از این یکدیگر را دیده باشند. صاحبان فکرهای بزرگ، مانند یکدیگر فکر می کنند. در واقع به همین دلیل است که شما نمی‌توانید یک ایده را بصورت قانونی تحت قانون کپی رایت ثبت کنید.


کلید موفقیت این است که ایده‌هایی که دیگر آدم‌ها هم ممکن است داشته باشند را بکار گیرید و آن را به سلیقه‌ی مختص خودتان انجام دهید، از تجربه و مهارت‌های خودتان به عنوان یک طراح اولیه استفاده کنید تا به عنوان نتیجه کار، چیزی متفاوت حاصل شود. به قول مثل معروف؛ هر چیزی پیش از این انجام شده است، اما نه توسط شما.

 

هر کسی حداقل یک فکر یا ایده‌ای دارد که با تمام شور و اشتیاق به آن می‌پردازد، چیزی که شما را به هیجان می‌آورد، شور و اشتیاقتان را می‌افروزد، چشمانتان را از حدقه بیرون میزند، حرف زدنتان را سریعتر میکند و انرژیتان را چند برابر.
از این ایده‌ها و شوق‌هایتان برایمان حرف بزنید.
رایان طبیب محلی است برای به اشتراک‌گذاری این تجربیات زندگی‌ساز، موضوعات مورد علاقه و شوق‌برانگیز و نقطه نظرات منحصربه‌فرد. شما هم اگر چنین فکر و ایده‌های دارید وقت آن رسیده برای سخنرانی درخواست دهید.
برای این کار مطالعه راهنمای زیر به شما کمک خواهد کرد که بدانید که برای چه چیزی باید خود را آماده کنید.

پس نگران دزدیده شدن ایده های خود نباشیدآنچه یک ایده خوب دارد:

• برای طیف گسترده‌ای از مخاطبین قابل فهم باشد.
• موضوعاتی که حاصل تجربه، دانش، هنر و حرفه سخنران بوده و یا ارتباط عمیقی با تجربیات حرفه‌ای یا شخصی او داشته باشد.
• موضوع حاوی یک نوآوری، تجربه بدیع، روشی منحصربه‌فرد بوده و امکان یادگیری و بکارگیری آن برای بقیه میسرباشد.
• موضوع سخنرانی هیجان‌برانگیز و جذاب بوده و خود سخنران شور و اشتیاق بالایی نسبت به آن داشته باشد.
 

خلاصه

بخاطر داشته باشید که ایده‌ها ندرتا بطور یکجا دزدیده می‌شوند. معمولا آدم‌ها تکه‌هایی از ایده‌ها را از منابع مختلف بر می‌دارند ( یا بهتر است که بردارند!) همانطور که قبلا دیدیم، همه چیزی به نوعی بازترکیب کارهای مختلف است، و نه یک کپی کامل از یک پروژه‌ی دیگر. و تنها تعداد انگشت‌شماری از طراحان لِوِل-پایین می‌خواهند کل ایده‌ی شما را بدزدند.

 

 

 

مجموعه مقالات مدیریت و موفقیت :
http://www.rayantabib.com/object/?ref=53&st_ch=%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%20%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA%20%D9%88%20%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA&st_mo=%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA

 

 

مطالب پیشنهادی دیگر  :

 

 
 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
شدن ,
ذهن ,
آیا ,
رو ,
فقط ,
اون ,
روی ,
همه ,
ترس ,
کار ,
وقت ,
پس ,
طرف ,
خوب ,
فکر ,
نه ,
پیش ,
دست ,
راز ,
رمز ,
نفس ,
بکر ,
شخص ,
طرح ,
دو ,
نفر ,
مثل ,
شور ,
حرف ,
کمک ,
چه ,
کپی ,
کل ,
زیر ,
فرد ,
روز ,
مهم ,
جای ,
اصل ,
ﺑﻪ ,
دیل ,
by ,
to ,
How ,
Build ,
Peter ,
۲۱ ,
روش ,
جذب ,
كار ,
كسب ,
کسب ,
راه ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2019 ©