تحقيقات صورت گرفته نشان داده است که از هر ۱۰ مالز يا يي، ۸ نفر از خدمات خريد اين ترنتي استفاده مي کنند در حال يک ه چندان به تهديدات امنيت سايبر و تقلب در اين دن يا واقف نيستند.


اگرچه ممکن است افزايش تجارت آنل اين در ساير کشور هاي منطقه به اندازه مالزي نباشد اما بطور کلي شکي نيست که طي سال هاي اخير تجارت آنل اين رشد کم نظيري در مي ان تمام کشورها داشته است و رشد يک تريليون دلاري اين تجارت در منطقه آس يا و رشد ۱۷ درصد ي آن نسبت به سال گذشته نشان دهنده اين موضوع است.
در مجموع رشد سريع خريد هاي آنل اين همراه با افزايش بس يا ر ز يا د چرخه پولي در سراسر جهان در اين فضا نشان دهنده اين مسئله است که خريد اران در زمان انجام اين نوع از تجارت بايد بيشتر از هر زمان ديگري تا مي ن امنيت آنل اين خود را جدي بگيرند.
خطر اصلي براي خريد اران آنل اين در فريب خوردن و پاسخ دادن به اي مي ل هاي جعلي است که به نظر از سوي فروش ندگان معتبر ار سال شده اند. کل يک کردن بر روي لينک هاي داخل اي مي ل هاي جعلي به احتمال ز يا د کاربران را به سايت هاي فيشينگ مي کشاند. اين اي مي ل ها سعي دارند با پيشنهادات ويژه و فروش کالاها با قيمت هاي نازل کاربران را فريب داده و اطلاعات بانک ي آنها را به سرقت ببرند.
اين در حاليست که متاسفانه بس يا ري از کاربران تا مي ن امنيت خود را جدي ن مي گيرند. بر اين اساس و طي تحقيقات صورت گرفته، ۳۰ درصد از شهروندان مالزی از رمز عبور واحد در حساب هاي کاربري مختلف مالي خود استفاده مي کنند . ۴۰ درصد از آنها اطلاعات شخصي خود را براي رمز عبور بکار مي برند و يک پنجم آنها نيز بدون هيچ گونه ناراحتي و نگراني، از Wi-Fi اماکن عمو مي براي انجام معاملات بانک ي خود استفاده مي کنند .
به گزارش روابط عمو مي شرکت ايمن را يا نه پندار، نم اين ده پاندا سکيوريتي در ايران،اگرچه آمار تا اين حد دقيق از وضعيت توجه کاربران ايراني به تا مي ن امنيت خود هنگام خريد هاي آنل اين وجود ندارد اما در ادامه توصيه هاي ي به منظور افزايش ضريب امنيت کاربران را مي آوريم:


۱- به هيچ عنوان به صفحاتي که ناخواسته در برابر شما ظاهر مي ‌شوند و حاوي تبليغات فروش کالاها و يا ارائه‌ خدمات هستند، توجه ن کنيد . چراکه ممکن است تقلّبي بوده و قصد کلاهبرداري داشته باشند.
 

۲- سعي کنيد در هنگام خريد آنل اين ، با روش‌ هاي ي نظير گرفتن Who is از دامنه‌ سايت اين ترنتي فروش گاه يا جستجو در انجمن‌ هاي ي که اعضاي آن‌ها، تجرب يا ت خريد آنل اين خود را به اطّلاع ساير اعضا مي ‌رسانند، از مدير و گردانندگان فروش گاه، احراز هويّت کنيد .
 

۳- در هنگام خريد آنل اين و در زمان ي که پس از انتخاب کالا به درگاه پرداخت الکترون يک ي بانک مي رويد،  دقّت کنيد که حتماً آدرس صفحه‌ درگاه پرداخت الکترون يک ي متعلّق به همان بانک ي  باشد که آرم و لوگوي آن را در صفحه مي بينيد. چراکه کلاهبرداران با جعل صفحات درگاه پرداخت الکترون يک ي بانک ‌ها، شما را به صفحاتي هدايت مي کنند که آدرس ي بس يا ر شبيه آدرس بانک اصلي دارند . در صورت عدم دقّت خريد ار و ورود اطّلاعات کارت بانک ي خود شامل شماره‌ کارت ، رمز عبور ، CVV2 و تاريخ انقضاي کارت ، کلاهبرداران امکان نفوذ به حساب بانک ي قرباني را دارند .
 

۴- سيستم پرداخت الکترون يک ي همه‌ بانک ‌ها از SSL و روش‌ هاي مطمئن رمز نگاري استفاده مي ‌کند. دقّت کنيد که در نوار آدرس ، کنار آدرس اين ترنتي صفحه‌ پرداخت بانک ،  نماد يک قفل يا عبارت https درج شده باشد.
 

۵- به نماد اعتماد الکترون يک ي که به فروش گاه‌ هاي الکترون يک معتبر اعطا شده است دقت کنيد و ترجیحا از فروش گاه‌ هاي ي که داراي اين نماد هستند، خريد کنيد .

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
رشد ,
اين ,
سال ,
هاي ,
مي ,
جدي ,
طي ,
رمز ,
يک ,
هيچ ,
سعي ,
يا ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©