.
2511
.
0
.
0
.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

 
سيستم مديريت محتوا (Content Management System) يا نرم افزار مديريت محتوا که بعضا به آن نرم افزار مديريت وب سايت (يا سامانه سايت ساز) نيز مي گويند یک سیستم تحت وب است که برای تولید، ویرایش و حذف صفحات وب بکار می رود و برای ایجاد وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. 
 
با استفاده از سیستم مدیریت محتوا، کاربر می تواند تمام محتوا یک صفحه وب را اعم از متن، تصویر، فیلم و یا هر رسانه دیگری را ویرایش نماید. این سیستم ها توسط برنامه نویسان وب ایجاد می شوند تا کاربران بتوانند با کمترین تخصص در زمینه طراحی سایت، وب سایت های مورد نظر خود را طراحی کنند. 
 
کاربران استفاده کننده از سیستم مدیریت محتوا با گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه می توانند محتویان وب سایت خود را ویرایش کنند. به عبارت دیگر می توان گفت این سیستم ابزاری است برای افراد غیر متخصص در زمینه برنامه نویسی وب. 
سیستم های مدیریت محتوا در سال 1990 بوجود آمدند. و در اوایل قرن 21 بازار فروش این سیستم ها بسیار پر رونق گشت.
 
امروزه تمامي وب سايت هاي بزرگ و پربازديد جهان و اكثريت وب سايتهاي شركتي و سازماني، براي طراحي سايت و يا مديريت وب سايت خود، از سيستم مديريت محتوا استفاده مي نمايند.
 

 

 * لزوم استفاده از سيستم مديريت محتوا

  استفاده از سيستم مديريت محتوا براي وب سايت هايي که بايد در بازه هاي زماني خاصي به روز شوند مانند وب سايت شرکت ها و سازمان ها، امري اجتناب ناپذير است زيرا در ميان مدت باعث کاهش چشمگير هزينه هاي نگهداري وب سايت مي شود. 

ضمن اينکه بازدهي وب سايت هايي که از 
سيستم مديريت محتوا براي مديريت اطلاعات خود استفاده مي کنند، به مراتب بالاتر از سايت هاي ايستا يا استاتيک بوده و موجب افزايش درآمد شرکت ها و سازمان ها مي شود. براي کسب اطلاعات بيشتر، مقاله فرق سايت پويا و استاتيک را مطالعه فرماييد.

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :


برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©