6 مرحله برای ساخت یک برنامه رسانه اجتماعی موفق

طراحی سایت رایان طبیب , طراحي وب

هر تجارتی ، چه یک برند شناخته شده باشد و چه یک تجارت تازه راه اندازی شده این اصل را میداند که رسانه های اجتماعی یکی از اساسی ترین بخش های تجارت آنلاین است.یک رسانه اجتماعی باید بتواند به سادگی در ذهن مشتریان شما بنشیند و انتظارات آن ها را برطرف نماید. مانند هر برنامه ریزی های تجاری دیگر ، باید برای تولید رسانه اجتماعی خود یک برنامه ریزی حساب شده و دقیق ، قبل از اقدام برای تولید آن داشته باشید.

اگر میخواهید رسانه های اجتماعی را در برنامه های تجاری خود قرار دهید و باهم ادغام کنید اما نمیدانید این کار را از کجت شروع کنید ، در اینجا 6 مرحله برای کمک به شما بیان می کنیم :


1.    به اجتماع گوش دهید
قبل از شروع لازم نیست با سر در استخر رسانه های اجتماعی شیرجه بزنید! اهداف و ماموریت های سازمان خود را در ذهن تصور کنید ، شما باید در ابتدا از طریق اعداد مشخص کنید که کدام یک از رسانه های اجتماعی بیشترین تاثیر را برای تجارت شما در بر خواهد داشت. پاسخ این سوال این است که  فعالیت های مخاطبان هدف زیر نظر بگیرید. ببینید مخاطبان هدف شما بیشتر در چه فضاهاییفعالیت می کنند. باید تشخیص دهید کدام یک از کانال های اجتماعی بهرین رسانه برای تجارت شما خواهند بود. یا کدام یک از کانال ها به شما کمک می کنند  که به کاربران مختلفی که به آنها کاربر هدف می گویید برسید. این فاکتور ها می توانند به شما برای ایجاد یک استراتژی موفق در زمینه رسانه اجتماعی کمک فراوانی بکنند.

2.    به هدف خود بنگرید
ابتدا اهداف ، سپس تاکتیک ها. قبل از شروع انتشار محتوا بر روی کانال های اجتماعی تان مطمئن شوید که می دانید با استفاده از آن کانال می توانید به هدف خود از طریق رسانه اجتماع برسید.آیا هدف استراتژی شما آگاهانه برای برند و یا محصول شما ساخته شده است؟ و یا آیا به مشتریان وفادار خود برای نگهداری بیشتر آن ها دقت کرده اید؟هر هدف به روش های مختلفی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد. سعی کنید چندین مسیر را پیدا کنید تا مسیر های جایگزین همواره در دسترس باشند.

3.    انگشت خود را بر روی نبض رقبا قرار دهید
آنالیز رقبا بسیار مهم است قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی عملکردی کنید. هدف گذاری مستحکم و برنامه ریزی شده و ضعف رقبا به شما کمک می کند تا بدانید کجا و چگونه بر روی چه اهداف اجتماعی تمرکز کنید. شناسایی کانال هایی که رقبای شما در آنها فعالیت دارند ، و یادداشت برداری از اینکه آنها چگونه مخاطبان خود را درگیر رسانه های خود می کنند میتواند به شما کمک فراوانی بکند.

4.    محتوای مناسب در زمان مناسب
حالا که شما یک کانال برای انتشار رسانه خود پیدا کردید باید بر روی آن تمرکز کنید، شما باید یک برنامه ریزی زمانبندی انجام دهید که بهترین عملکرد را برای انتشار مطالب مشخص کرده باشد. این شامل تصمیم گیری در مورد بهترین زمان فعالیت رسانه اجتماعی ، و نوع مطلب ارسالی در هر کانال است. برای مثال انتشار رسانهدر گروه های که سن مخاطبان شما را در فیسبوک دارند ، و یا انتشار برای فعالان در زمینه مورد نظر در توییتر.بنابراین یک برنامه ریزی برای ارسال مکرر و منظم بر روی فیسبوک یا توییتر یا کانال ارتباطی مورد نظر شما مورد توجه مخاطبان هدف شما قرار می گیرد.


http://www.rayantabib.com


5.    به مخاطبان خود توجه کنید
هنگامی که برنامه زمانبندی انتشار خود را آماده کردید نوبت این است که آن را پیاده سازی نمایید.شما باید به یاد داشته باشید که توجه مخاطبان به رسانه های اجتماعی بسیار محدود است ، بنابراین سعی کنید دائما آن ها را درگیر و متمایل به کانال اجتماعی خود کنید.بعلاوه داشتن یک برنامه ریزی رسانه اجتماعی باید با نوع رسانه ای که منتشر می کنید همخوانی داشته باشد. مطلبی که منتشر میکنید باید کاربران را ترغیب به فعال بودن و ارتباط با شما کند.اگر رسانه شما بتواند خلاقیت و هیجان را در مخاطب ایجاد نمایند مطمئن باشید که موفق خواهید شد و این به شما خیلی کمک می کند تا برنامه ریزی خود را به اجرا در آوردید.

6.    اعداد بسیار مهم هستند.
سرانجام اعداد نتیجه عملکرد شما را نشان میدهند. پس داشتن یک برنامه ریزی مناسب و عمل کردن به آن ، باید مطمئن شوید که رسانه های اجتماعی جواب تلاش های شما را می دهند. شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک به صاحبان تجارت ها و بازاریابان امکاناتی می دهند که کارایی و عملکرد کانال شرکت خود را دنبال کنند. اندازه گیری آمار یک مطلب  و آنالیز اعداد آن به شما کمک می کنند که متوجه شوید آیا برنامه ریزی که برای رسانه های انجام داده اید با اهداف شما همخوانی دارند یا خیر؟

به یاد داشته باشید که نتیجه سعی و خطا های بسیار یک برنامه ریزی رسانه اجتماعی موفق خواهد بود. بنابراین اگر شکست خوردید دوباره به پا خیزید و مسیری جدید را امتحان کنید. در این راه تجربه های بسیاری کسب خواهید کرد که به شما کمک فراوانی می کنند.

 

طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :
6 ,

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
چه ,
ذهن ,
هدف ,
کمک ,
قبل ,
روی ,
نظر ,
سعی ,
نوع ,
مهم ,
آیا ,
یاد ,
راه ,
وب ,
6 ,

طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو و طراحی پرتال تخصص رایان طبیب است جهت آشنایی با قیمت با ما تماس بگیرید
2015-01-22 در ساعت 07:01:22
برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2019 ©