چگونه وب سایت کاربرپسند داشته باشیم؟

امروزه جذب کاربر و از همه مهم تر نگه داشتن کاربر مهم ترین نگرانی مدیران وب سایت ها و انجمن ها میباشد.این نکته به اندازه ای مهم شده که موتورهای جست و جو مخصوصا گوگل الگوریتم های خود را تغییر داده و به سمت بررسی سطح رضایت کاربران به عنوان امری مهم می روند.در این مقاله ما به شما ۱۰ نکته را یادآوری و توصیه میکنیم که با اجرای آنها میتوانید سطح رضایت کاربران را بالا ببرید.

 

۱.با کاربر قهر نباشد : بسیاری از مدیران سایت ها خود را از کاربران جدا میکنند برای نشان دادن خود در سطح بالاتر هر کاری میکنند.

کاربران به سایت هایی جذب میشوند که مدیرانی از میان کاربران دارند و فکر نمیکنند که کاربر فقط بهره بردار است بلکه فکر میکنند که کاربر یک دوست برای آنهاست نمونه ی بارز این موارد شبکه های اجتماعی مخصوصا Facebook است.مدیران این شبکه اجتماعی از همان روز اول در کنار کاربران بودند.اما نقطه ی مقابل شاید این نمونه مدیران سایت Google هستند که همیشه از کنار کاربران بودند ترس دارند به صورتی که حتی بعضی از مدیران این سایت با نام های غیرواقعی در Facebook عضو هستند.

۲.کاربران را وادار به اشتراک کنید:نظر سنجی ایجاد کنید٬از بهترین پیشنهاد قدردانی کنید و به مواردی بپردازید که کاربر علاقه پیدا کند در سایت دخالت کند٬ اظهار نظر کند و در نتیجه بحث ایجاد بشه.بهترین موردی که میتوان به آن اشاره کرد اهمیت دادن به نظاات کاربران هست با ایجاد نظر سنجی میتونید از کاربران در یک مورد نظر بخواهید.

۳.تجربیات خود را به اشتراک بزارید: جدیدا سایت هایی به وجود آمده اند که میتوانید به مدت ۲۴ ساعت روی سیستم خود نصب کنید و این نرم افزار کارهای شما را بررسی میکند و اطلاعات شما مثل بیشترین نرم افزار استفاده شده و محبوب ترین نرم افزار شما را به صورت تصویر نمایش میده یک نمونه از این سایت ها Wakoopa میباشد.کار با این نرم افزار خیلی ساده است و مهم ترین نکته این هست که شخصیت اینترنتی شما را بیشتر نشون میده و باعث میشه که کاربران به شما احساس نزدیکی بیشتری بکنند.

۴.بحث ایجاد کنید:گوگل از سایت هایی خوشش میاد که در آنها بحث وجود داشته باشه و هر چند مدت یک بار که اسپایدر برای بررسی و ایندکس مطالب جدید وارد سایت میشود با مطالب جدید برخورد کنه و آنها را را ایندکس کنه.پس بحث ایجاد کنید زیرا خود بحث باعث ایندکس شدن بهتر میشن و همچنین کاربران از سایت هایی که فقط موضوع ایجاد میشه خوششون نمیاد کاربران از سایتی خوششون میاد که در اونها تحرک و پویایی باشه.

۵. شبکه های اجتماعی:شبکه های اجتماعی مانند Facebook یا Twitter امروزه نقش مهمی در گسترش اطلاعات دارند و استفاده از این شبکه ها در حال افزایش چشم گیری است.شما میتونید با قرار دادن دکمه های اشتراک و ایجاد صفحه های مخصوص سایت٬سایت خود را بسیار گسترش بدید اگر شما به دنبال BackLink هم هستید این سایت ها میتونن به دلیل Page Rank بالا برای شما خیلی مفید باشند پس حتما استفاده از این شبکه ها را در اولیوت قرار بدید.

۶.سایت خود را با تمامی مرورگر ها هماهنگ کنید:خیلی وقته که استفاده از اینترنت اکسپلورر کاهش یافته مخصوصا با آمدن مرورگرهای جدید مانند فایرفاکس و کروم علاقه و ترجیح کاربران به سمت این مرورگرها می باشد.کار شما این است  که با آنالیز سایت خود ببینید چه نوع سیستم ها یا مرورگرهایی محبوب هست و سعی کنید برنامه خود رو بر اساس آنها پایه ریزی کنید.

۷.تبلیغات زیاد قرار ندهید:من با سایت های زیادی برخورد کردم که به مقداری زیاد بود که بارگزاری یک صفحه تا ۱۰ ۲۰ ثانیه هم طول میکشید شک نکنید اگر لود سایت شما از ۵ ثانیه بیشتر شد و عکس های زیادی داشت شما در حال از دست دادن بازدید کننده های خود هستید.چیزی که شما به دنبالش هستید جلب رضایت کاربران و در نتیجه سئو بهتر هست٬امروزه موتورهای جستجو مخصوصا گوگل اهمیت زیادی به سرعت بارگزاری سایت ها و تبلیغات زیاد می دهند.

۸.اخبار منتشر کنید:کاربران دوست دارند از اخرین اخبار و تحولات سایت شما با خبر باشند حتما با کوچکترین تغییری در سایت خود ایجاد کردید این تغییرات را اعلام کنید و نظر آن ها را در مورد تغییر انجام شده بخواهید.در این صورت شما باز هم به کاربران نشان می دهید که برای آنها اهمیت قائل هستید و سایت را برای آنها ساخته اید.

۹.محل گپ و گفتگو راه بندازید:این بخش بیشتر مرتبط با انجمن ها است.اگر انجمن دارید و فکر میکنید چت باکس میتونه برای شما کارآیی داشته باشه حتما چت باکس راه اندازی کنید تا کاربران جذب انجمن شما بشوند.

۱۰.دروغ نگید:خیلی از سایت ها برای جذب کاربر به روش های نمایش آمار دروغین روی میاورند مخصوصا سایت های موزیک و فیلم که رقابت بیشتری در بین آنها وجود دارد اگر  کاربر متوجه بشود که دروغ گفتید از سایت شما تصویر ذهنی درستی به خاطر نمی سپارد و مطمئنا به بسیاری از همکاران و دوستان خود هم در این مورد اطلاع میدهد و به این ترتیب یک بازدید کننده میتواند به عامل دفع کاربر از سایت تبدیل شود.

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :
وب ,

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
مهم ,
وب ,
سطح ,
جذب ,
فکر ,
نظر ,
نرم ,
هست ,
بحث ,
مدت ,
فقط ,
سمت ,
۱۰ ,
حال ,
چت ,
راه ,
روی ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2019 ©