چرا نباید بک لینک بخریم؟

درست تا مدتی پیش خرید بک لینک کاری طبیعی محسوب می شد و تمامی مدیران سایت ها زمانی که سایت شان به وجود می آمد از تبلیغات مختلفی همچون خرید بک لینک از سایت های رنک ۴ ، ۵ و .. استفاده می کردند.

خرید بک لینک به کاری عادی تبدیل شده بود. با این که گوگل در تمامی راهنما های خود گفته بود که خرید و فروش بک لینک ممنوع است، اما واقعا هم در اکثر موارد نتیجه مثبتی داشت و باعث پیشرفت سایت ها می شد.

اما در سال ۲۰۱۱، گوگل الگوریتم پاندا را معرفی کرد که اکثر سایت های ایرانی ایمیل هایی از طریق وبمستر تولز دریافت کردند که به آنها گفته شد لینک های تبادلی را حذف کنید.

بعد از آن ماجرا، سایت هایی که بک لینک خریده بودند و یا فروخته بودند کم کم شروع به پنالایز شدن کردند و افراد زیادی سرمایه های فراوانی را از دست دادند.

 

شاید اتفاقات افتاده پس از سال ۲۰۱۱، بزرگترین اتفاقات ممکن در کل تاریخ سئو بود.

چون سایت های زیادی دچار افت رتبه شدند و خیلی ها به این خاطر کسب و کار خود را از دست دادند. برای کسانی که از من می پرسند چرا نباید بک لینک بخریم ؟ مثالی می زنم که خیلی دوست داشتم برای کاربران رایان طبیب نیز بازگو کنم.

 بک لینک را می توان به اعتبار یک شخص بازاری نسبت داد، زمانی که به یک مغازه می روید و از مغازه دار می پرسید که یک وسیله را از کجا می توانم تهیه کنم، آن ها بر اساس رابطه دوستی و یا بر اساس با انصاف بودن فروشنده به شما آدرس یک فروشگاه را می دهند که از آنجا خرید کنید. یعنی آن شخص به فروشنده معرفی شده اعتماد دارد که وی را به شما معرفی می کند. حال ربطش به خرید بک لینک چیست؟ اعتبار چیزی نیست که بشود با پول خرید، اما تا مدتی پیش می شد این اعتبار را از سایت های بزرگ با قیمت پایینی خریداری کرد. تا زمانی که توسط سایتی لینک نشوید گوگل به شما رتبه خوبی نمی دهد، چون باید افراد مختلف شما را پیشنهاد دهند که در سئو به لینک دادن مشهور است.

 

آیا هنوز هم می شود لینک خرید ؟

کسی جلوی شما را نگرفته است که لینک بخرید یا نخرید، فقط بدانید که خیلی وقت است که گوگل برای این لینک ها ارزش خاصی در نظر نمی گیرد و اکثرا این لینک ها تاثیر منفی می گذارند. البته هنوز تعدادی از سایت ها هستند که با این که لینک خریده اند و می فروشند، رتبه های نسبتا خوبی در گوگل دارند، اما می شود این مشکلات را به باگ هایی که در الگوریتم های گوگل وجود دارد ربط داد. وب آنقدر بزرگ است که گوگل تا بخواهد تمامی روش های زیر پا گذاشتن قوانین را شناسایی کند زمان زیادی طول می کشد، البته فکر نکنم با تجهیزات و متخصصین گوگل خیلی طول بکشد تا این مشکلات نیز حل شود.

 

چرا بعضی از شرکت های سئو می گویند بک لینک بخرید؟

هیچ کس از پول بدش نمی آید! مخصوصا زمانی که از مشتری هایت پول بگیری تا برای آنها بک لینک بخری و خودت چندین سایت داشته باشی و پولی خرج نکنی. امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

 

اگر بک لینک نخریم، پس چگونه بک لینک بگیریم؟

اگر از خوانندگان دائمی رایان طبیب باشید ، مطمئنا با اصطلاحاتی همچون بک لینک های طبیعی آشنا هستید. اما اگر از خوانندگان دائمی ما نیستید ، پس حتما به بخش لینک بیلدینگ سری بزنید، آنجا اطلاعات خوبی در مورد دریافت لینک های طبیعی و قانونی وجود دارد.

 

اگر بک لینک بخریم چه می شود؟

شاید اولین اتفاق این باشد که رتبه سایت شما برای مدت کوتاهی افزایش می‌یابد، اما بعد از مدت کوتاهی افت می کند و گوگل به چشم یک اسپمر به شما نگاه می کند. پس لطفا اعتماد کنید و دیگر لینک نخرید و نفروشید.

 

 

آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/paidlinks به نقص الگوریتم های خودش هم اعتراف کرده ولی خب به قول شما هرکاری کنیم، بلاخره گوگل یه روزی میفهمه که یه سایت توی خرید و فروش لینک فعال بوده یا خیر به همین دلیل هست که من مثل شما میگم نباید بک لینک خرید.


و البته افرادی که بک لینک میخرند و میفروشند هم باید نگران ابزار https://www.google.com/webmasters/tools/paidlinks باشند که به راحتی فعالیتهای black hat اونها رو مورد رسیدگی قرار میده!

 

لینک بیلدینگ یکی از پایه های سئو محسوب میشود از این رو بحث خرید بک لینک به عنوان دم دست ترین راه برای ساخت لینک به سایت مطرح شده و هر مدیر سایتی در اولین قدم، به سمت آن می رود!

سئوال مهم همیشه این بوده است که آیا میتوان بک لینک خرید یا خیر؟ در این پست سعی میکنم به این سئوال پاسخ دهم.

 

در الگوریتم های گوگل و البته در google webmaster guidelines همیشه خرید بک لینک از روشهای بلک هت سئو (سئو کلاه سیاه) محسوب می شده است و همواره گوگل آن را رد کرده است. اما در عمل چیزی که مشاهده می شود این است که خرید بک لینک با رعایت یک سری شرایط، میتواند انجام شود و ضرری هم به سایت نرساند! در واقع کل بحث خرید لینک در این خلاصه می شود که از کجا و با چه شرایطی بک لینک بخریم!

 

1. از کجا بک لینک بخریم؟

به عنوان اولین سئوال باید ببینیم از کجا لینک بخریم. در این مورد مهم ترین نکته، ارتباط سایت فروشنده لینک با سایت ما می باشد. اگر موضوع سایت ما تفریحی و سرگرمی است، خرید بک لینک از سایتی فروشگاهی هرگز مناسب نمی باشد و دقیقاً وقتی در حال مدیریت سایتی آموزشی هستیم نیز نباید از یک شبکه اجتماعی لینک بخریم!

مورد بعدی، کیفیت سایت فروشنده است. خرید لینک از سایتهای زرد (سایتهایی با مطالب کاملاً کپی یا مطالب بی کیفیت) دقیقاً مثل رانندگی با سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت در جاده ی چالوس است!

 

2. با چه شرایطی بک لینک بخریم؟

در این مورد نکات زیر را در نظر داشته باشید:

- لینک حتماً nofollow باشد.

- لینک over optimized نباشد یعنی با کیورد اصلی خود به سایت لینک ندهیم!

- لینک در تمام صفحات یک سایت بزرگ قرار نداشته باشد.

- در تعداد لینکهای خریداری شده زیاده روی نکنید.

 

البته همانطور که در ابتدای این پست هم عرض کردم؛ گوگل صراحتاً خرید و فروش لینک را رد کرده است و شما نیز باید به این مورد پایبند باشید اما اگر در خرید لینک برای سایت خود مصر هستید، حتماً به نکات مطرح شده فوق توجه داشته باشید.

شخصاً به هیچ وجه توصیه نمیکنم کسی لینک بخرد ولی باز ترجیح میدهم تا خود فرد با رعایت همین نکات این کار را انجام دهد تا عده ای تحت عنوان سئوکار، برای خرید لینک از کاربر پول دریافت کنند!!! توجه داشته باشید که خرید لینک یکی از راهکارهای دستکاری در نتایج جستجوی گوگل محسوب می شود و ریسک بلاک شدن از سوی گوگل به دنبال این عمل بسیار بالا می رود لذا شاید بهتر باشد تحت هیچ شرایطی در این مورد فعالیتی انجام ندهید.

 

دقت داشته باشید : خرید لینک توصیه نمی شود اما اگر تمایل به انجام این کار دارید، این نکات را مد نظر داشته باشید تا ریسک کمتر شود.

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :
چرا ,
بک ,

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
بک ,
کم ,
سال ,
دست ,
چرا ,
شخص ,
پیش ,
کرد ,
سئو ,
داد ,
طول ,
پول ,
پس ,
مدت ,
افت ,
یه ,
رو ,
کل ,
بحث ,
چه ,
مهم ,
حال ,
مثل ,
زیر ,
نظر ,
پست ,
رد ,
ولی ,
کار ,
شدن ,
عمل ,
تحت ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2019 ©