تبلیغات گوگل - گوگل ادوردز و گوگل ادسنس

 

گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگل چیست؟

درآمد شرکت گوگل بر مبنای تبلیغات اینترنتی که در موتورهای جستجو انجام می دهد، است. سیستم تبلیغات گوگل بر مبنای کلمات کلیدی واقع شده است و افراد مختلف می توانند با عضویت در آدرس google.com/adwords به این سیستم دسترسی پیدا کنند. در حالت عادی 30% از افرادی که به دنبال کلمات کلیدی در اینترنت جستجو می کنند بر روی تبلیغات کلیک می کنند و 70% دیگر بر روی نتایج گوگل. به بهبود وضعیت سایتها در نتایج گوگل سئو می گوییم و به علم بازاریابی در موتورهای جستجو که شامل سئو و تبلیغات گوگل می شود SEM گفته میشود.

 

شرکت گوگل به خاطر بحث تحریم های بین المللی، دسترسی از داخل ایران به این سیستم را محدود کرده است و سایتهایی که با پسوند ir هستند نمی توانند از این سیستم استفاده کنند. از طرف دیگر حدود دو سال پیش تبلیغات گوگل از داخل ایران فیلتر شد تا جلوی خروج ارز از کشور گرفته شود.

با توجه به فیلتر بودن تبلیغات گوگل از داخل ایران، عملا استفاده از این سیستم برای وب سایتهایی که مخاطب هدف آنها داخل ایران است بازدهی لازم را ندارد و نتیجه قابل توجهی نخواهد داشت. گرچه با توجه به فیلتر بودن، هزینه هم از حساب آنها کسر نخواهد شد.

 

چگونه حساب گوگل ادوردز ایجاد کنیم؟

ایجاد حساب گوگل ادوردز کار ساده ای است و کافی است با اکانت گوگل خود در این آدرس لاگین کنید. البته اگر از IP داخل ایران استفاده کنید گوگل اکانت شما را بلوکه خواهد کرد و حتما باید از سرویس های شبکه مجازی خصوصی یا IP های خارج از ایران برای این کار استفاده کنید.

برای شارژ کردن حساب می توانید با خرید ویزا کارت از طریق شرکتهایی که این سرویس را در داخل ایران بفروش می رسانند و یا از طریق پرداخت مبلغ به صرافی ها اقدام کنید. بنابراین در حالت عادی مشکلی از جهت عضویت و شارژ کردن حساب در این سیستم وجود ندارد.

 

بهترین روش استفاده از تبلیغات گوگل چیست؟

مهمترین نکته در تعریف کمپین های تبلیغاتی در سیستم گوگل، انتخاب مناسب کلمات کلیدی و سایتهای هدف است.تبلیغات گوگل در نتایج گوگل و در سایتهای دیگری که از سیستم گوگل ادسنس استفاده می کنند منتشر می شود. انتخاب رسانه هدفی که تبلیغ در آن منتشر شود نیز اهمیت ویژه ای دارد.

پس از انتخاب کلمه کلیدی و رسانه مورد نظر، قیمت گذاری کلیک های کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر قیمت گذاری مناسب صورت گیرد این سیستم بیشترین بازدهی را برای شما خواهد داشت (البته نه در وضعیت فعلی که تحریم و ف-ی-ل- ت-ر است)

 

گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس سیستم تبلیغات کلیکی گوگل برای مدیران وب سایتهاست. در این سیستم مدیران سایتها بنرهای تبلیغاتی را در سایت خود منتشر کرده و به ازا کلیک کاربران درآمد کسب خواهند کرد. گوگل ادسنس تبلیغات را بر اساس محتوای صفحات نمایش می دهد و برخلاف سایر سیستم های مشابه بالاترین بازدهی را برای تبلیغ دهنده و منتشر کننده تبلیغات خواهد داشت.

پس از عضویت و ورود به سیستم گوگل ادسنس، گوگل با توجه به مکانی که در سایت برای تبلیغات در نظر گرفته اید، کد تبلیغ را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید تبلیغات مورد نظر ار در سایت خود نمایش دهید. در صورتی که از روش های متقلبانه استفاده کنید و کلیکهای شما تقلبی باشد، گوگل کل حساب شما را بلوکه کرده و به شما هیچ مبلغی پرداخت نخواهد کرد.

 

نتیجه گیری

با توجه به توضبحات فوق، عضویت در گوگل ادوردز از داخل ایران با تغییر IP انجام پذیر است و می توان حساب را شارژ کرد و اقدام به دادن تبلیغات کرد. اما در سیستم گوگل ادسنس با توجه به اینکه شما حتما باید خارج از ایران اقامت داشته باشید و نهایتا مبلغ درآمد شما از تبلیغات طی یک فقره چک به نام شما از طرف شرکت گوگل صادر و ارسال می شود، عملا از داخل ایران نمی توان در این زمینه فعالیتی انجام داد. شرکت یا فرد خاصی هم که بخواهد سرویسی در زمینه درآمد از سیستم ادسنس به داخل ایران ارائه کند وجود ندارد. حتی اگر اقوام نزدیک شما در خارج از ایران زندگی کنند و بخواهید از طریق آنها اقدام کنید با توجه به مسائل مالیاتی و تحریم های بین المللی معمولا این افراد علاقه ای به انجام این کار ندارند.

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
روی ,
سئو ,
IP ,
کار ,
هدف ,
وب ,
کرد ,
نظر ,
روش ,
طرف ,
بین ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2019 ©