.
1892
.
0
.
0
.

شما فقط 15 ثانیه فرصت دارید تا بازدیدکننده سایت خود را برای مشاهده بخشهای دیگر وب سایت خود، ترغیب کنید !

گذراندن ساعت های بی شمار و خرج کردن مقدار بسیار زیادی پول برای سئو سایت، بدون در نظر گرفتن جلوه های تصویری و گرافیکی سایت، تلاشی بی نتیجه خواهد بود.

در مقابل، داشتن سایتی با گرافیک و جلوه های تصویری زیبا نیز بدون در نظر گرفتن نکات سئو در طراحی سایت، نه تنها نکته مثبتی نیست بلکه 100% صاحبان وب سایت را متحمل ضرر خواهد کرد.

آیا می دانید که بازدید کننده وب سایت در زمان بسیار کوتاهی تصمیم به گشتن و مطالعه وب سایت شما می گیرد؟! همه چیز در گرافیک سایت و معماری مطالب وب سایت خلاصه می گردد.
بطور میانگین، (متناسب با موضوع یک سایت) هر بازدیدکننده حدودا" 15 ثانیه الی 1 دقیقه زمان برای مشاهده یک صفحه وب صرف می کند.
بدیهیست اولین و تاثیرگذارتـرین عاملی که باعث ترغیب بـازدیدکننده جـهت مشاهده بخشهای مختلف یک وب سایت میگـردد، گرافیک و جذابیتـهای بصـری یک وب سایت است.

کـاربران اینترنت همواره ترجیح می دهند برای دسترسی بـه اطـلاعات، خـدمات و کـالای مـوردنیـاز خود، وقت و زمـان خـود را در محیـطی جذاب و کـاربرپسند (User Friendly) سپری کنند.
طراحی و گرافیک سایت، صرفا به معنی ایجاد جلوه های گرافیکی و انیمیشن به همراه پیچیدگیهای هنری و بصری نمی شود. اولویت اصلی در طراحی وب سایت، ایجاد ظاهر و گرافیک متناسب با موضوع سایت و با حداکثر نزدیکی به سلیقه "اکثریت بازدیدکنندگان" سایت شماست. (با توجه به اینکه کاربران از سراسر جهان، با سلیقه ها و فرهنگهای مختلف از وب سایت شما بازدید می کنند.)

همچنین باید توجه داشت یکی از نکاتی که یک بازدید از وب سایت شما را تبدیل به یک تماس تلفنی و به تبع آن کسب درآمد برای مجموعه شما می کند، مساله طراحی گرافیک وب سایت است که شامل رنگ بندی ، ساختار ارائه اطلاعات ، تصاویر بکار رفته در طرح و حجم طرح گرافیکی می شود. البته این نکته را از نظر دور ندارید که وب سایت های اینترنتی به همان میزان که باید زیبا باشند ،می بایست سبک و با سرعت بارگزاری بالا طراحی شوند تا بازدیدکنندگان در حداقل زمان ممکن بیشترین اطلاعات را از وب سایت دریافت نمایند .


برخی از مهمترین آیتم هایی که باید در طراحی یک وب سایت حرفه ای رعایت شود عباتند از :
رعایت استانداردهای طراحی وب، سرعت بارگزاری صفحات، تطبیق دادن وب سایت با انواع مرورگرهای وب نظیر Internet Explorer، FireFox ، Safari ، Opera و ... و انواع ابعاد صفحه نمایش، بررسی و شناسایی دقیق محل نمایش محتوا جهت سهولت در دسترسی کاربر به اطلاعات وب سایت متناسب با اهمیت محتوای هر قسمت، استفاده صحیح از قلم و رنگ، پیش بینی توسعه سایت در آینده، طراحی المانهان متناسب با زمینه فعالیت یک سایت، عدم استفاده از المانهای تکراری و غیرضروری.

افزایش ترافیک سایت، که یکی از فاکتور های کلیدی در موفقیت یک وب سایت به شمار می آید، تنها زمانی عملی خواهد بود که سایت به خوبی طراحی شده باشد. 

ترکیب گرافیک بالا و طراحی سایت عالی، برای تبدیل کردن کاربران و بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه و خریداران، ضروری و انکار ناپذیر است.

تلاش برای افزایش ترافیک سایت ضروری است. اما تلاشی که نتیجه مطلوبی نداشته باشد، باعث هدر دادن زمان، انرژی و منابع مالی خواهد شد. دریافت نتیجه مطلوب، مستلزم رعایت نکات گرافیکی و ساختاری در طراحی سایت است. در غیر این صورت، تلاش شما برای افزایش ترافیک سایتی که نه گرافیک جذابی دارد و نه ساختار مناسبی، مطمئناً نمی تواند نتایج مطلوبی را به بار آورد.

 

اهمیت طراحی و گرافیک سایت
اهمیت طراحی و گرافیک سایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تلاش برای این که صرفاً کاربران را به سایت برسانید، کافی نسیت. اگر طراحی سایت شما از گرافیک زیبا بهره نبرده باشد، بلافاصله بازدیدکنندکان سایت را ترک خواهند کرد. زیرا به دلیل جذاب نبودن طراحی سایت شما و یا شلختگی و درهم و برهم بودن آن، کاربران و بازدیدکنندکان را گیج می کند. در این صورت تمامی این نکات منفی، باعث افزایش Bounce Rate سایت شما می شود.
 

Bounce Rate:

درصد بازدیدهای تک صفحه ای را می گویند. در واقع، هنگامی که شخصی به هر طریق ( وارد کردن آدرس بصورت مستقیم، از طریق لینک در سایت های دیگر و یا از طریق موتور های جستجو) وارد سایت شما می شود و بلافاصله از همان صفحه ای که وارد شده، بدون هیچ کلیک و تعاملی با سایت، خارج می شود، Bounce Rate افزایش می یابد.
 

به دلیل اهمیت بالای این نکته، باز هم آن را تکرار می کنیم:

اگر وب سایت شما طراحی گرافیکی مناسب نداشته باشد و از تنها عامل کلیدی و اصلی در طراحی سایت پیروی نکند، تمام تلاش شما برای افزایش ترافیک سایت، به هدر خواهد رفت.

اما تنها عامل کلیدی و مهمی که به آن اشاره شد چیست؟

سادگی

هنگامی که میخواهید تأثیر اولیه سایت شما بر روی بازدیدکنندگان مثبت باشد و نام تجاری شما در ذهنشان بماند، برند خود را قوی و استوار نگاه دارید.

به عنوان مثال، سایتی مثل سایت شرکت Apple، از فضای سفید و خالی بیشتری در سایت خود استفاده کرده. در عوض سایت را با عکس های بزرگ که به همراه متن های کوتاه مزین شده اند را به نمایش در آورده.

مهم ترین مسئله ای که باید هنگام طراحی سایت به یاد داشته باشید، تناسب و هم ترازی متن است. یعنی طوری محتوا را ایجاد کنید که بتواند به راحتی و به سادگی، پیغام را به مخاطبانتان برساند.

در ادامه به توضیح اینکه چه طور وب سایتی طراحی کنید که بتواند در عین سادگی، به خوبی پیغام را برساند و بازدید کنندگان را جذب کند، صحبت و نکاتی را ارئه خواهیم کرد. 

 

با توجه به اهمیت موضوع طراحی گرافیکی و انواع راهکارهای موجود در این طراحی، رایان طبیب با ارائه تمامی راهکارهای ممکن تمام تلاش خود را دارد تا شما را در برآورده شدن خواسته هایتان کمک نماید.

 

نکاتی که بیان کننده نحوه کاربرد گرافیک در طراحی سایت است :

1) استفاده از رنگ و فونت مناسب در سایت:

  • استفاده از فونت مناسب، تسهیل در خوانایی را به دنبال دارد.
  • تا حد امکان از تغییر دادن و استفاده از رنگ های مختلف بپرهیزید تا طراحی سایت خود را ساده و شکیل جلوه دهید.

در طراحی سایت خود رنگ های مناسب را برگزینید تا احساس مشتریان و کاربران را زنده کنید و آن ها را تشویق به انجام معاملات بیشتر با سایت نمایید. به عنوان مثال، از نگاه طراحی و گرافیک، رنگ سبز حس حرکت و فعالیت را در کاربر زنده می کند و رنگ قرمز، کاربر را از انجام اعمال مختلف باز می دارد. گاهی اوقات ممکن است رنگ هایی که از نظر شما جذاب نیست، بهترین باز خورد را برای سایت داشته باشد.

پس، رنگ های مختلف را در طراحی سایت خود امتحان کنید تا به بهترین رنگی که به کاربران سایت شما احساس خوبی را القاء می کند، برسید.

2) نکات دستوری و ویرایشی

همیشه متن های موجود در سایت خود را دو بار چک کنید و از صحت نکات دستوری و ویرایشی درون متون سایت، اطمینان حاصل کنید.

3) برند سازی قوی و قدرتمند

از واضح بودن پیغام سایت خود اطمینان حاصل کنید. اگر طراحی سایت شما گیج کننده باشد سبب دفع مخاطبان سایت شما می شوند. همچنین می توانید از رنگ های لوگوی برند خود در طراحی سایت استفاده نمایید.

4) استفاده از فضای خالی

با استفاده از فضای خالی خوانایی محتوای خود را بالا ببرید تا کاربر در سایت سردرگم نشود.

5) اطلاعات تماسی

اطلاعات تماس خود را به راحتی در دسترسی کاربران سایت قرار دهید.

هر چه اطلاعات تماسی شما قوی تر و مطمئن تر باشد، اعتبار برند شما را بالا تر خواهد برد.

6) هم ترازی و مرتب بودن صفحات

طراحی سایت مناسب، هم تراز و مرتب، چشمان کاربران، بازدیدکنندگان و خوانندگان مطالب سایت را به طور خودکار به سمت محتوا هدایت می کند.

سایت شما اولین جایی است که از طرف برند شما بر کاربر تأثیر می گذارد. و اولین دیدی است که کاربر از سایت شما پیدا می کند و همیشه برند شما را با همان دید مناظره می کند. پس، از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله شما را در بهبود طراحی سایت و همچنین استفاده از گرافیک مناسب در وب سایت یاری نماید. 

 

طراحی گرافیکی وب سایت شما شامل اجزای زیر است :

•             طراحی لوگوی سایت

•             طراحی گرافیکی بنر ها و اسلاید های وب سایت

•             ساختار بندی کلی سایت شما به لحاظ طرح و رنگ و چیدمان

•             طراحی بنر تبلیغاتی تبلیغات وب سایت شما

•             طراحی گرافیکی صفحه اصلی و صفحات داخلی به تفکیک موضوع هر صفحه

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :


برچسب ها   :

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی :
بی ,
نظر ,
سئو ,
وب ,
15 ,
طرح ,
رنگ ,
نه ,
Bounce ,
Rate ,
هدر ,
متن ,
بار ,
قوی ,
گیج ,
چه ,
تر ,
طور ,
بنر ,

برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2018 ©