انتخاب دامنه ی مناسب یکی از فاکتورهای سئو

آموزش سئو و بهینه سازی سایت

 

یکی از عوامل مؤثر برای افزایش سئو SEO و بهینه سازی انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت است.

 موتور جستجو تمام وزن های بررسی شده در نام سایت را محاسبه می کند.

از دیدگاه موتورهای جستجو در انتخاب نام، مهمترین عامل وجود کلمات کلیدی در آن است.
از دیدگاه موتورهای جستجو نام دامنه خوب، آنی است که کلمات کلیدی در آن تکرار شده باشد.
اما از دیدگاه بازاریابی یک دامنه مناسب آنی است که به راحتی تلفظ شود، در خاطره ها بماند و حتی املای ساده ای داشته باشد.شرایط نام دامنه ی خوب :
• کوتاه باشد. (دیدگاه بازاریابی)
• دارای املای ساده ای باشد. (دیدگاه بازاریابی)
• به یادآوری آن ساده باشد. (دیدگاه بازاریابی)
• حاوی کلمات کلیدی باشد. (دیدگاه سئو)

دامنه نام منحصر به‌ فردی است که برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و از یک یا چند قسمت تشکیل شده‌ است که با نقطه (دات) از هم جدا شده‌اند.

 

دامنه .com

دامنه های com متداول ترین دامنه های اینترنتی هستند، واژه com مخفف عبارت commercial به معنای تجاری است و وب سایت هایی که می خواهند فعالیت های تجاری انجام دهند به طور معمول باید از این پسوند در دامنه خود استفاده کنند. البته به دلیل استقبال بیش از حد از این نوع دامنه و همچنین متداول بودن آن در حال حاضر اکثر سایت های غیر تجاری نیز از این پسوند دامنه استفاده می شود.

 

دامنه .ir

علاوه بر پسوندهای دامنه معمول مانند net ، org ، edu و… برخی از دامنه ها مخصوص کشورها و حتی شهرهای خاص تعریف شده اند. به عنوان مثال دامنه .to مخصوص شهر تورنتو در کانادا تعریف شده است و برای کشور خاصی نیست. دامنه .ir نیز برای کشور ایران در نظر گرفته شده و سایت هایی که مرتبط با ایران هستند می توانند از این دامنه استفاده کنند.

 

برای شرکت یا سایت خودم بهتر است کدام دامنه را انتخاب کنم؟

اگر دارای شرکتی هستید و می خواهید دامنه برای سایت خود بگیرید ابتدا نگاه کنید که در چه موضوعی در حال فعالیت هستید و منطقه خود را آنالیز کنید برای مثال یک شرکت طراحی وب در تهران می تواند دامنه .ir ثبت کند ولی مباحثی وجود دارد که نشان می دهد گوگل به بعضی از دامنه ها علاقه خاصی دارد و در نتایج رتبه بهتری از سایر سایت ها به سایت دارای دامنه مناسب می دهد.

 

رایان طبیب با کمی تحقیق و تحلیل و بررسی به این نتیجه رسید که :

همه دامنه ها برای سئو در یک حد هستند با این تفاوت که دامنه های بین المللی اعم از .com به دلیل گسترده بودن استفاده از آن در کل دنیا دارای محبوبیت بیشتری هستند

گوگل نیز به دامنه .com نه تنها به دلایل ذکر شده بالا بلکه به هزاران فاکتور به این دامنه علاقه نشان می دهد.

 

برچسب مطالب : افزایش بازدید افزایش رتبه الکسا افزایش رتبه سایت ایندکس سایت ایندکس صفحات ایندکس مطالب بهینه سازیبهینه سازی تصاویر بهینه سازی تصویر بهینه سازی دامنه بهینه سازی سایت بهینه سازی عکس بهینه سازی وب سایت بک لینک بک لینک 6 بک لینک اتوماتیک بک لینک ارزان بک لینک الکسا بک لینک انبوه بک لینک ایرانی بک لینک خارجی بک لینک رایگان بک لینک رنک 5 بک لینک فا بک لینک مجانی بک لینک چکر بک لینک چیست دامنه سایت دامنه مناسب برای سایت دامنه و سئو دامین حرفه ای رتبه گوگل رنک الکسا رنک گوگل سئو سئو وب سایت سئو و بهینه سازی سئو و بهینه سازی سایت سایت کاربر پسند متا تگ متاتگ موتور جستجو موتور های جستجو نقش دامنه در سئو گوگل 

 
·  نظر دهی 
· اشتراک گذاری :
برای ارسال نظر ‎‏ ، همین امروز در وب سایت رایان طبیب ثبت نام کنید.

ورود


مقالات طراحی سایت

مقالات سئو و بهینه سازی سایت

مقالات علمی

کلیه حقوق متعلق به رایان طبیب می باشد.
طراحی سایت،بهینه سازی سایت،طراحی وب سایت،بهینه سازی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی سایت حرفه ای،طراحی وب،طراحی وب سايت،فروشگاه،بهینه سازی،طراحی وب سایت،سئو,صابر فضلی احمدی,Saber Fazli Ahmadi
طراحی و توسعه سایت رایان طبیب | 2020 ©